Stade de Reims - Valenciennes FC 3-4 (1-1). Puchar Francji

9 lutego na Stade Auguste-Delaune II odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Stade Reims a Valenciennes. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Valenciennes 4-3, który wywalczył awans.

K. Cabral 63',81'

Już w pierwszych minutach drużyna Stade Reims (”Remois”) próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Valenciennes w 22. minucie spotkania, gdy Baptiste Guillaume strzelił pierwszego gola.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Kaj Sierhuis.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Dario Maresic ze Stade Reims. Była to 39. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Valenciennes przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie Baptiste Guillaume po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-2.

W 60. minucie Valon Berisha został zmieniony przez Marshalla Munetsiego. W tej samej minucie w zespole Stade Reims doszło do zmiany. Arbër Zeneli wszedł za Moussę Doumbię.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Valenciennes, zdobywając kolejną bramkę. W 63. minucie trzeciego gola dla zespołu Valenciennes strzelił Kévin Cabral.

Między 69. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stade Reims: El Toure, Derek Kutesa, na ich miejsce weszli: Boulaye Dia, Nathanaël Mbuku. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Baptiste'a Guillaume'a, Noah Diliberto zajęli: Sessi D'Almeida, Issouf Macalou. W 73. minucie arbiter przyznał kartkę Sessiemu D'Almeidzie z drużyny gości.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Bramkę na 1-4 zdobył ponownie na dziewięć minut przed zakończeniem starcia Kévin Cabral.

W 82. minucie Mouhamadou Drammeh został zmieniony przez Moreta Cassamę, co miało wzmocnić jedenastkę Stade Reims. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dżabę Kankawę na Aymena Boutoutaou.

Piłkarze Stade Reims szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 2-4 w 84. minucie zdobył Boulaye Dia.

W 90. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Boulaye Dia z ”Remois”. Zespołowi Stade Reims zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Valenciennes.

Przewaga zespołu Stade Reims w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Valenciennes w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.