Stade Brest - Rodez Aveyron Football 2-1 (2-1). Puchar Francji

10 lutego na Stade Francis-Le Blé odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Stade Brest a Rodez Aveyron. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Stade Brest 2-1, który wywalczył awans.

M. Dembélé 16'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rodez Aveyron w 16. minucie spotkania, gdy Papis Dembélé zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 34. minucie gola wyrównującego strzelił Steve Mounié.

Niedługo po stracie bramki zespół Stade Brest pokazał swoją wyższość. W 36. minucie Jérémy Le Douaron dał prowadzenie swojej jedenastce.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

W 58. minucie kartką został ukarany Hugo Magnetti, zawodnik Stade Brest. W 64. minucie za Steve'a Mouniégo wszedł Gaëtan Charbonnier.

Między 64. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stade Brest: Ronaël Pierre-Gabriel, Bandiougou Fadiga, Romain Philippoteaux, Ludovic Baal, na ich miejsce weszli: Julien Faussurier, Irvin Cardona, Franck Honorat, Romain Perraud. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Grégory'ego Coelha, Juliena Ponceau zajęli: Valentin Henry, Jordan Leborgne. Trener Rodez Aveyron postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Pierre'a Ruffauta i na pole gry wprowadził napastnika Uga Bonneta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 84. minucie kartkę obejrzał Hiang'a Mananga z Stade Brest.

Théo Guivarch
78′ Ludovic Baal
Joris Chougrani
Lilian Brassier
Grégory Coelho70′
Jean-Kevin Duverne
Nathanaël Dieng
64′ Ronaël Julien Pierre-Gabriel
Yohan Roche
70′ Bandiougou Fadiga
Nassim Ouammou78′
58′ Hugo Magnetti
Julien Ponceau70′
84′ Hiang'a Mananga Mbock
Loïc Poujol
78′ Romain Philippoteaux
Pierre Ruffaut78′
 36′ Jérémy Le Douaron
Papis Malaly Dembélé  16′ 86′
 34′ 64′ Steve Mounié
Ayoub Ouhafsa
Gautier Larsonneur
Lionel Mpasi-Nzau
Brendan Chardonnet
Valentin Henry70′
64′ Julien Faussurier
Alexis Peyrelade78′
78′ Romain Perraud
Amiran Sanaia
Haris Belkebla
Alexis Alégué Elandi
Jean Lucas de Souza Oliveira
Florian David86′
70′ Irvin Cardona
Jordan Leborgne70′
64′ Gaëtan Charbonnier
Ugo Bonnet78′
78′ Franck Honorat
Alan Kerouedan

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Stade Brest przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.