Sologne Olympique Romorantinais - Voltigeurs de Chateaubriant 1-3 (0-2). Puchar Francji

7 marca na Stade Jules Ladoumègue w Romorantin-Lanthenay odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Solognego Olympique' Romorantinais a Voltigeursu. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Voltigeursu 3-1, który wywalczył awans.

A. Poissonneau 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Voltigeursu w 10. minucie spotkania, gdy David Vernet zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jeanowi-Baptiste'owi Gérardowi z drużyny gospodarzy. Była to 17. minuta starcia.

Zespół Solognego Olympique' Romorantinais ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy David Vernet po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-2.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 55. minucie gola kontaktowego strzelił Nordine Benaries.

W 65. minucie Falimery Ramanamahefa zastąpił Jeana-Jaurèsa Kreyego. W 81. minucie żółtą kartką został ukarany Nordine Benaries, zawodnik gospodarzy. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Nordine Benaries osłabiając zespół Solognego Olympique' Romorantinais. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 81. minucie.

W 86. minucie Yanis Si został zmieniony przez Henriego Sauniégo, co miało wzmocnić zespół Solognego Olympique' Romorantinais. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sambou Soumano na Alexis Poissonneau. Po chwili trener Voltigeursu postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za pomocnika Pierre'a Nunge'a wszedł Mamadou Mendy, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi gości udało się strzelić gola i wygrać.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Dwie minuty później wynik na 1-3 podwyższył Alexis Poissonneau.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

"Dollard" Ngassa Wandji
86′ Yanis Si Mohammed
Diego Artu
71′ Hermann Esmel
Lorys Fayolle
17′ Jean-Baptiste Gérard
Pierre Nunge90′
72′ Arnold Abelinti
Falimery Ferdinand Ramanamahefa65′
 55′ 81′ 84′ Nordine Benaries
Hamed Coulibaly
71′ Yoan Pivaty
Jean Pierre Mendy90′
86′ Henri Georges Saunié
Thomas Delaunay
Douglas Barbosa
Jean-Jaurès Kreye65′
72′ Rémi Souyeux
Baptiste Naïs

Alexis Poissonneau90′  90′

Przewaga drużyny Solognego Olympique' Romorantinais w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Drużyna Solognego Olympique' Romorantinais zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników Voltigeursu żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte i jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.