RC Strasbourg Alsace - Montpellier HSC 0-2 (0-1). Puchar Francji

10 lutego na Stade de la Meinau odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami RC Strasbourg a Montpellier HSC. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Montpellier HSC 2-0, który wywalczył awans.

P. Škuletić 88'

Już w pierwszych minutach jedenastka RC Strasbourg próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Montpellier HSC (”MHSC”) w 45. minucie spotkania, gdy Andy Delort strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Montpellier HSC.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole RC Strasbourg doszło do zmiany. Ibrahima Sissoko wszedł za Jeana Aholou. W 68. minucie za Andy'ego Delorta wszedł Petar Szkuletić.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Téji Savanier, Stephy Mavididi, a na ich miejsce weszli Florent Mollet, Sepe Wahi. Trener RC Strasbourg postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Mehdiego Chahiriego i na pole gry wprowadził napastnika Idrissa Saadiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 88. minucie wynik na 0-2 podwyższył Petar Szkuletić.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Daniel Congré
81′ Frédéric Guilbert
Nicolas Louis Marcel Cozza
Lamine Koné
Vitorino Hilton da Silva
Stefan Mitrović
Arnaud Souquet74′
68′ Jean Eudès Aholou
Joris Chotard
74′ Mehdi Chahiri
Damien Vincent Denis Le Tallec
Dimitri Liénard
Florent Mollet68′
81′ Sanjin Prcić
Andy Delort  45′ 68′
Ludovic Ajorque
Gaëtan Laborde
81′ Majeed Waris
Sepe Elye Wahi68′
Eiji Kawashima
Jonas Omlin
Anthony Caci
Mihailo Ristić
81′ Abdoulaye Ousmane
Clément Vidal
81′ Jean-Ricner Bellegarde
Salomon Junior Sambia74′
81′ Mahamé Siby
Téji Savanier68′
68′ Ibrahima Sissoko
Stephy Alvaro Mavididi68′
Habibou Mouhamadou Diallo
Petar Szkuletić68′  88′
74′ Idriss Saadi
Il-Lok Yun

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół RC Strasbourg w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.