Puchar Francji: Voltigeurs de Chateaubriant - Stade Briochin 0-0 rzuty karne 5-6

7 grudnia na Stade de la Ville en Bois w Châteaubriant odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Voltigeursu a Stede Briochin. Starcie zakończyło się zwycięstwem Stede Briochin, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 6-5. Na stadionie zasiadło 1,567 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-12-07 18:00 | Stadion: Stade de la Ville en Bois | Widzów: 1567 | Arbiter: L. Boukeroui
Voltigeurs de Chateaubriant
Stade Briochin
0
0
PO DOGRYWCE, KARNE 5⁃6

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Voltigeursu wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Pierre Nunge z Voltigeursu. Była to 24. minuta spotkania.

Drugą połowę jedenastka Voltigeursu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Babacara Leyego wszedł Fobida Danso. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Damienowi Boisvilliersowi, zawodnikowi Stede Briochin.

W 76. minucie za Zanę Alléego wszedł Devon Romil. Po chwili trener Voltigeursu postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Djibrila Bangourę wszedł Mamadou Mendy, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. W 86. minucie w zespole Stede Briochin doszło do zmiany. Birame N'Diaye wszedł za Erwana Nkę.

W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Davida Verneta z Voltigeursu, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Birame'a N'Diayego z drużyny przeciwnej. Dwie minuty później w drużynie Voltigeursu doszło do zmiany. Pierre-Emmanuel Moriclet wszedł za Falimery'ego Ramanamahefę.

Zana Allée76′
46′ Babacar Leye
Damien Boisvilliers65′ 91′
24′ 117′ Pierre Nunge
Yoann Le Méhauté
90′ Falimery Ferdinand Ramanamahefa
Erwan Nka Mbock Mananga86′
83′ Cheick Djibril Bangoura
Souleymane Baldé
89′ David Vernet
James Le Marer
Louis Guivarch
Alexis Radoux
117′ Clément Chevalier
Ahmad Allée117′
83′ Mamadou Mendy
Theo Bloudeau91′
90′ Pierre-Emmanuel Moriclet
Devon Romil76′
46′ Fobida Danso
Birame N'Diaye86′ 90′

Po rozpoczęciu dogrywki w zespole Stede Briochin doszło do zmiany. Theo Bloudeau wszedł za Damiena Boisvilliersa. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 117. minucie, w jedenastce Stede Briochin za Jérémy'ego Le Douarona wszedł Ahmad Allée, a w drużynie Voltigeursu Pierre Nunge zmienił Clémenta Chevaliera.

W 120. minucie kartkę otrzymał Kévin Simon z jedenastki gości.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych drużyna Stede Briochin pokonała piłkarzy Voltigeursu 6-5.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników.