Puchar Francji: Vendée Les Herbiers Football - Le Mans FC 1-2 (1-1,1-1)

8 grudnia na Stade Massabielle w Les Herbiers odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Vandee LHF a Le Mans. Starcie zakończyło się po dogrywce zwycięstwem Le Mans 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 2,419 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-12-08 15:00 | Stadion: Stade Massabielle | Widzów: 2419 | Arbiter: B. Lepaysant
H. Manzala 107'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut drużyna Le Mans zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Vandee LHF była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Benjamina Bréliveta, zawodnika gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Le Mans w 26. minucie spotkania, gdy Vincent Créhin strzelił z karnego pierwszego gola. W 27. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Anthony'emu Schusterowi z drużyny gospodarzy.

W 29. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Oumar Pouye osłabiając tym samym zespół Vandee LHF.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 36. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Anthony Schuster.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia wyrzucił z boiska Aboubakary'ego Kantégo z Le Mans. W 43. minucie za Jeffreya Assoumina wszedł Rodney Mayela. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Vandee LHF postanowił zagrać agresywniej. W 50. minucie zmienił obrońcę Stephana Varsoviego i na pole gry wprowadził napastnika Mathisa Lehuédégo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 73. minucie Jeremi Kimmakon został zmieniony przez Shaquille'a Dutarda, co miało wzmocnić drużynę Vandee LHF. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vincenta Créhina na Bevica Moussitiego-Okę.

Pierre Patron
43′ Jeffrey Assoumin
Thomas Dasquet
25′ 96′ Benjamin Brélivet
Tom Duponchelle103′
Franck Hery
Pierre Lemonnier
119′ Kalifa Traoré
Aloïs Confais
50′ Stephan Varsovie
Hamza Hafidi116′
73′ Jeremi Kimmakon
Vincent Kevin Créhin  26′ (k.) 79′
Florian Milla Makongo
Franck Julienne104′
Martin Mimoun
Aboubakary Kanté42′
29′ Oumar Pouye
Harrisson Manzala Tusumgama  107′ (k.)
 36′ (k.) 27′ 99′ Anthony Schuster
Stéphen Vincent100′
Anthony Dupré
Diaby Kandjoura
99′ Lilian Faye
Yroundu Musavu-King
73′ Shaquille Dutard
Yann Boé-Kane116′
50′ Mathis Lehuédé
Guessouma Fofana100′
43′ Rodney Davel Mayela
Bevic Selad Moussiti-Oko79′

W 96. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Benjamin Brélivet, osłabiając zespół Vandee LHF. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 25. minucie. W 99. minucie Anthony Schuster został zmieniony przez Liliana Fayego, co miało wzmocnić drużynę Vandee LHF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stéphena Vincenta na Guessoumę Fofaną.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Le Mans: Tomowi Duponchellemu w 103. i Franckowi Julienne'owi w 104. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Le Mans w 107. minucie spotkania, gdy Harrisson Manzala strzelił z karnego drugiego gola. W czwartej minucie przed zakończnieniem dogrywki w zespole Le Mans doszło do zmiany. Yann Boé-Kane wszedł za Hamzę Hafidiego.

W 119. minucie żółtą kartką został ukarany Kalifa Traoré, zawodnik Vandee LHF. Dogrywkę wygrała drużyna gości która zdobyła jedną bramkę.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki i dwie czerwone piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Le Mans przyznał dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Zespół Vandee LHF dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.