Puchar Francji: US Tourcoing FC - Valenciennes FC 1-2 (0-1)

8 grudnia na Stade Charles Van de Veegaete odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Tourcoinga a Valenciennes. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Valenciennes 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 946 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-12-08 15:00 | Stadion: Stade Charles Van de Veegaete | Widzów: 946 | Arbiter: R. Potier
T. Chevalier 13'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Valenciennes nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie bramkę zdobył Baptiste Guillaume.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Valenciennes, zdobywając kolejną bramkę. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Teddy Chevalier.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Axel Magnesse z Tourcoinga. Była to 29. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Valenciennes.

Na drugą połowę zespół Valenciennes wyszedł w zmienionym składzie, za Malka Cherguiego wszedł Aymen Boutoutaou. W 62. minucie za Juliena Massona wszedł Gauthier Hein.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 78. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom jedenastki gospodarzy: Michaelowi Slowikowi i Amadou Fallowi.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej drugiej minucie spotkania wynik ustalił Amadou Fall.

Drużynie Tourcoinga zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Valenciennes.

Lilian Brassier
78′ Michael Slowik
Joffrey Cuffaut
Antoni De Geitère
Laurent Dos Santos
69′ Athman Halipre
Emmanuel Ntim
29′ 78′ Axel Magnesse
Teddy Étienne Chevalier  13′
69′ Ismaël Lounas
Baptiste Guillaume  6′
Quentin Rombouts
Nicolas Kocik
Samy Bouaziz
Maxime Spano Rahou
78′ Océano Pereira
Aymen Boutoutaou46′
69′  90′ 78′ Amadou Fall
Noah Diliberto62′
69′ Pierre-Laurent Petit
Gauthier Hein62′

Arbiter nie ukarał zawodników Valenciennes żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.