Puchar Francji: US Sarre Union - US Créteil-Lusitanos 0-2 (0-1)

16 listopada na Stade Omnisports w Zagłębiu Saary odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Sarre Union a US Créteil-Lusitanos. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem US Créteil-Lusitanos 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 492 widzów.

Fábio Pereira 80'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut jedenastka US Créteil-Lusitanos zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Sarre Union była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Créteil-Lusitanos w 28. minucie spotkania, gdy Ryad Habbas strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny US Créteil-Lusitanos.

W 60. minucie Loïc Baal został zastąpiony przez Christophera Baptistę. W 61. minucie Geraud N'Sele został zmieniony przez Fábia Pereirę, a za Mohammeda Bouhmidiego wszedł na boisko Mamadou Diallo, co miało wzmocnić zespół US Créteil-Lusitanos. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amine Groune na Paula Maurice'a.

Między 68. a 74. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom US Créteil-Lusitanos i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna Sarre Union ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Fábio Pereira.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Over Mandanda
74′ 89′ Mohamed Al Hammaoui
Mady Soaré
84′ Bilal Ali Hend
Loïc Baal60′
Mohamed Naifi
Matthias Llambrich
Valentin Poinsignon
Geraud N'Sele61′
71′ Mohammed Amine Groune
Alexandre Sousa Costa Pardal
89′ Chadli Amri
Christopher Baptista60′ 70′
84′ Jean-Philippe Dje
Mamadou Lamarana Diallo80′
71′ Paul Maurice
Fábio André Soares Pereira61′  80′ 68′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.