Reklama

Reklama

Puchar Francji: US Saint-Maximin - Valenciennes FC 0-2 (0-0)

17 listopada na Stade des Bourgognes w Vineuil-Saint-Firmin odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Saint-Maximinu a Valenciennes. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Valenciennes 2-0, który wywalczył awans. Spotkanie obejrzało 500 widzów.

17 listopada na Stade des Bourgognes w Vineuil-Saint-Firmin odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Saint-Maximinu  a Valenciennes. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Valenciennes 2-0, który wywalczył awans. Spotkanie obejrzało 500 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut jedenastka Valenciennes zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Saint-Maximinu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Valenciennes wyszła w zmienionym składzie, za Gaëtana Ariba wszedł Aymen Boutoutaou. W 57. minucie Florian Gourloo został zmieniony przez Davida Makivica.

W 59. minucie kartką został ukarany Florian Eloy, zawodnik Saint-Maximinu. W 60. minucie w zespole Valenciennes doszło do zmiany. Noah Diliberto wszedł za Matteo Fedelego.

Reklama

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Valenciennes w 60. minucie spotkania, gdy Teddy Chevalier strzelił pierwszego gola. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Saint-Maximinu doszło do zmiany. Pierre Legrand wszedł za Floriana Eloya.

W 67. minucie sędzia przyznał kartkę Mohamedowi Bahowi z Saint-Maximinu. Chwilę później trener Valenciennes postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Jorrisa Romila. Na boisko wszedł Steve Ambri, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Saint-Maximinu doszło do zmiany. Maxime Lefevre wszedł za Maxime'a Dedieu.

Drużyna Saint-Maximinu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Valenciennes, zdobywając kolejną bramkę. W 80. minucie celnym strzałem popisał się Aymen Boutoutaou.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia arbiter ukarał kartką Jawada Mauriniera, zawodnika Saint-Maximinu. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Valenciennes żadną kartką, natomiast zawodnikom Saint-Maximinu pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama