Puchar Francji: US Raonnaise - CA Boulay 6-2 (4-1)

7 grudnia na Stade Paul Gasser w Raon-l'Etape odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami US Raonnaise a CA Boulay. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem US Raonnaise 6-2, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 1,098 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-12-07 16:30 | Stadion: Stade Paul Gasser | Widzów: 1098 | Arbiter: V. Ougier
J. Garofalo 72'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Raonnaise w szóstej minucie spotkania, gdy Mamadou Bah strzelił pierwszego gola.

Zespół CA Boulay ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W dziewiątej minucie wynik na 2-0 podwyższył Romain Géhin.

Po kwadransie gry kartką został ukarany Benjamin Fritz, piłkarz gości.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Alexandre Chirre.

W 22. minucie kartkę otrzymał Bafodé Cissé z US Raonnaise.

Niedługo później Imad Merbah wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Raonnaise, strzelając kolejnego gola w 34. minucie starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Raonnaise w 35. minucie spotkania, gdy Kevin Duminy zdobył czwartą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 48. minucie Tristan Grivel został zastąpiony przez Tanguy'ego Hectora.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Raonnaise w 54. minucie spotkania, gdy Omar Hassidou strzelił piątego gola. W 62. minucie Romain Géhin został zmieniony przez Daoudę Syllę, a za Imada Merbaha wszedł na boisko Pierre-Ange Omombé, co miało wzmocnić drużynę US Raonnaise. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yoanna Webera na Johana Talamonę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Raonnaise w 69. minucie spotkania, gdy Pierre-Ange Omombé zdobył szóstą bramkę. W 71. minucie Mamadou Bah został zmieniony przez Juliena Massona, co miało wzmocnić zespół US Raonnaise. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jordana Garofalę na Francois Houlle'a.

Piłkarze CA Boulay szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 72. minucie wynik ustalił Jordan Garofalo.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 6-2.

Mickaël Walinski
22′ Bafodé Cissé
Yoann Weber64′
Endy Josephau
Yanis Zaouiche
 6′ 71′ Mamadou Diouldé Bah
Tristan Grivel48′
 9′ 62′ Romain Géhin
Alexandre Chirre  21′
 54′ Omar Hassidou
Jordan Garofalo  72′ 72′
 43′ Kevin Duminy
Nicolas Martin
 34′ 62′ Imad Merbah
Yannick Stuber
Malik Konté
Xavier Lang
71′ Julien Masson
Naim Hadji
Adama Coulibaly
Francois Houlle72′
62′ Daouda Sylla
Johan Talamona64′
62′  69′ Pierre-Ange Omombé