Puchar Francji: US Nœux-les-Mines - FC Bastia-Borgo 0-2 (0-0)

16 listopada na Stade Camille-Tisserand w Nœux-les-Mines odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Noux-les-Mines a FC Bastia. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem FC Bastia 2-0, który wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 1,663 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-11-16 14:00 | Stadion: Stade Camille-Tisserand | Widzów: 1663 | Arbiter: L. El Bedoui
US Nœux-les-Mines
FC Bastia-Borgo
0
2
A. Cropanese 50'
C. Odzoumo 77'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół FC Bastia wyszedł w zmienionym składzie, za Gwenn Foulon wszedł Maxime Penneteau.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę FC Bastia w końcu przyniosły efekt bramkowy. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę zdobył Alexandre Cropanese.

W 63. minucie Hugo Berthé został zastąpiony przez Stevena Verhaeghego. Po chwili trener FC Bastia postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Cheikha Doumbię wszedł Makan Traoré, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie FC Bastia utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie FC Bastia udało się strzelić gola i wygrać.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FC Bastia, strzelając kolejnego gola. W 77. minucie pokonał bramkarza Cedric Odzoumo.

W 82. minucie Theo Gardinal został zmieniony przez Emerica Lamare'a, a za Remiego Kleinpetera wszedł na boisko Badr Metairek, co miało wzmocnić jedenastkę Noux-les-Mines. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pierricka Cros na Habiba Guèyego. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Makanowi Traorému z FC Bastia. Była to 89. minuta meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Alexandre Benjamin Durimel
63′ Hugo Berthé
Mohamed Kané
Frederic Delsart
Enzo Di Santantonio
Mathieu Galliano
Cheikh Mohamed Chérif Doumbia70′
82′ Theo Gardinal
Adrien Cinquini
89′ Remi Kleinpeter
Alexandre Cropanese  50′
Dorian Debeugny
Gwenn Foulon46′
Enzo Zuin
Cedric Odzoumo  77′
82′ Emeric Lamare
Cédric Lunardi
89′ Badr Metairek
Habib Guèye84′
Antonino Rabito
Makan Traoré70′ 89′
63′ Steven Verhaeghe
Alexis Giacomini
Maxence Blondel
Maxime Penneteau46′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Noux-les-Mines żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.