Puchar Francji: US Mozac - FC Cournon d'Auvergne 2-3 (2-0)

17 listopada na Complexe Sportif Edmond Vacant odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami US Mozac a FC Cournon-d'Auvergne. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem FC Cournon-d'Auvergne 3-2, który wywalczyło awans.

Francja - Puchar Francji
2019-11-17 14:00 | Stadion: Complexe Sportif Edmond Vacant | Widzów: 1200 | Arbiter: B. Leray
P. Berot 55',67'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Mozac w ósmej minucie spotkania, gdy Anthony Lelion strzelił pierwszego gola.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mathis Ducrotoy wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Mozac, zdobywając kolejną bramkę w 29. minucie starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Pierre Guittard.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Sidemu Mboupowi, piłkarzowi FC Cournon-d'Auvergne.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 55. minucie bramkę wyrównującą zdobył Paul Berot.

W 57. minucie Pierre Guittard został zmieniony przez Hugona Magnina. W 63. minucie w jedenastce US Mozac doszło do zmiany. Sylvain Penot wszedł za Teo Duchemina.

W 67. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Paul Berot z FC Cournon-d'Auvergne. Między 69. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze US Mozac: Thibault Pasdeloup, Thomas Martin, na ich miejsce weszli: Julien Guillemot, Ken Jaussi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Paula Berota, Yohana Fauriego zajęli: Berthault Mathieu, Mickael Berthault.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Cournon-d'Auvergne: Romainowi Brunetowi w 80. i Berthaultowi Mathieu w 82. minucie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-3.

Romain Brunet80′
 29′ Mathis Ducrotoy
Romain Leveque
79′ Thomas Martin
Sidy Mboup52′
Benoît Verdier
Louis Bonnet
Alexis Marques
Yohan Faurie82′
69′ Thibault Pasdeloup
Pierre Guittard  46′ 57′
63′ Teo Duchemin
Mohamed Kasprzak
 8′ Anthony Lelion
Alexandre Civallero
79′ Ken Jaussi
Mickael Berthault82′
63′ Sylvain Penot
Axel Moreira
69′ Julien Guillemot
Hugo Magnin57′
Geoffrey Laboureau
Mathieu Berthault77′ 82′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FC Cournon-d'Auvergne przyznał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.