Puchar Francji: US Granvillaise - Olympique Marsylia 0-3 (0-0)

17 stycznia na Stade Michel d'Ornano w Caen odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami US Granvillaise a Olympique Marsylia. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Olympique Marsylia 3-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 19,479 widzów.

17 stycznia na Stade Michel d'Ornano w Caen odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami US Granvillaise  a Olympique Marsylia. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Olympique Marsylia 3-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 19,479 widzów.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Olympique Marsylia (”OM”).

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Williama Seę z US Granvillaise, a w 16. minucie Morgana Sansona z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Olympique Marsylia wyszła w zmienionym składzie, za Morgana Sansona wszedł Darío Benedetto. Między 47. a 66. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom ”OM” i jedną drużynie przeciwnej.

W 68. minucie Hiroki Sakai zastąpił Bounę Sarra. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Álvaro González, zawodnik ”OM”. W 72. minucie w zespole US Granvillaise doszło do zmiany. Jordan Blondel wszedł za Robina Theaulta.

William Sea z US Granvillaise na kwadrans przed zakończeniem spotkania dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 10. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę ”OM” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 77. minucie bramkę zdobył Álvaro González.

Na 11 minut przed zakończeniem starcia w zespole Olympique Marsylia doszło do zmiany. Nemanja Radonjić wszedł za Valère'a Germaina.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympique Marsylia w 83. minucie spotkania, gdy Nemanja Radonjić zdobył drugą bramkę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W drugiej minucie doliczonego czasu gry pokonał bramkarza Dimitri Payet.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Drużyna ”OM” była w posiadaniu piłki przez 74 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom US Granvillaise, natomiast piłkarzom Olympique Marsylia pokazał cztery żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.