Puchar Francji: US Granvillaise - Avant Garde Caennaise 2-0 (1-0)

16 listopada na Stade Louis-Dior w Granville odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami US Granvillaise a AG Caennaise. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem US Granvillaise 2-0, który wywalczył awans.

C. Ibayi 88'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut drużyna AG Caennaise zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki US Granvillaise była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Granvillaise w 22. minucie spotkania, gdy Jordan Blondel strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Morgan Hardoin z AG Caennaise. Była to 26. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny US Granvillaise.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Anthony Barbier, zawodnik US Granvillaise. W 73. minucie w zespole AG Caennaise doszło do zmiany. Romain David wszedł za Benjamina Renaux.

W 76. minucie Alexandre Tessier zastąpił Dimitriego Milona. Po chwili trener US Granvillaise postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Redę Lamrabette'a wszedł Elie Ehua, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie US Granvillaise utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie US Granvillaise udało się strzelić gola i wygrać. Na pięć minut przed zakończeniem starcia w zespole US Granvillaise doszło do zmiany. Christopher Ibayi wszedł za Williama Seę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 88. minucie wynik ustalił Christopher Ibayi.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Morgan Hardoin26′
50′ Anthony Barbier
Jules Huet
Yoan Benyahya
Nicolas Camillo
Abel Hippoclyte Behma
Léo Hamel
 22′ Jordan Blondel
Abdel Harir
Ralph Kottoy Yapande
Nicolas Suzanne
82′ Reda Lamrabette
Alexandre Dias Ferreira
Tony Théault
Victor Guerrier
Sullivan Martinet
Benjamin Renaux73′
85′ William Sea Nessemon
Alexandre Tessier76′
Marvin Golitin
Papa Mbaye
Moussa Doumbia
Abdelkader Aajji
82′ Elie Ehua
Anthony Simon
Ronald Bafounta Mampouya
Romain David73′
85′  88′ Christopher Ibayi
Dimitri Milon76′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Jedenastka AG Caennaise w drugiej połowie także wymieniła dwóch zawodników.