Puchar Francji: US Charitoise - Association Jeunesse Auxerroise 0-4 (0-2)

16 listopada na Stade Des Senets 01 w Varennes-Vauzelles odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami US Charitoise a Jeunesse Auxerroise. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Jeunesse Auxerroise 4-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 2,500 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-11-16 14:00 | Stadion: Stade Des Senets 01 | Widzów: 2500 | Arbiter: M. Leleu
Ji Xiaoxuan 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Yanis Merdji.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom US Charitoise: Ludovicowi Louisonowi w 25. i Ismaëlowi Kumbiemu w 35. minucie.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Jeunesse Auxerroise , zdobywając kolejną bramkę. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Dejan Sorgić.

Niedługo później Axel Ngando wywołał eksplozję radości wśród kibiców Jeunesse Auxerroise, strzelając kolejnego gola w 54. minucie meczu. W 57. minucie Adviegem Chingumba został zastąpiony przez Redę Mounira.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Jeunesse Auxerroise doszło do zmiany. Mickaël Barreto wszedł za Hamzę Sakhiego. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Moussie Fofanie z drużyny gospodarzy. Była to 68. minuta pojedynku. Niedługo później trener Jeunesse Auxerroise postanowił wzmocnić linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Yanisa Merdjego. Na boisko wszedł Ji Xiaoxuan, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Jeunesse Auxerroise w 90. minucie spotkania, gdy Ji Xiaoxuan zdobył czwartą bramkę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-4.

Quentin Bernard
35′ 65′ Ismaël Kumbi Lema
Kenji-Van Boto
Jacky Locko
Serge-Philippe Raux-Yao
25′ Ludovic Louison
Hamza Sakhi62′
57′ Adviegem Chingumba
Birama Touré
68′ 68′ Moussa Fofana
Yanis Merdji  3′ 75′
Bassirou Kanazoe
Dejan Sorgić  40′
Sauveur Toure
Mathieu Michel
57′ Reda Mounir
Mickaël Barreto62′
Nelson Hans Bayiha
François Bellugou
68′ Mamadou Doumbouya
Eddy Sylvestre Negadi
65′ Soumaïla Souare
Xiaoxuan Ji75′  90′

Sędzia nie ukarał zawodników Jeunesse Auxerroise żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Jeunesse Auxerroise w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.