Puchar Francji: Union Saint-Jean FC - Aviron Bayonnais FC 0-1 (0-0)

17 listopada na Stades Georges Beyney w L'Union odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Unionu Saint-Jean FC a Aviron Bayonnais. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Aviron Bayonnais 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 400 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-11-17 14:00 | Stadion: Stades Georges Beyney | Widzów: 400 | Arbiter: R. Rasclard
Union Saint-Jean FC
Aviron Bayonnais FC
0
1
T. Dos Santos 74'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 17. minucie Benjamin Vidal zastąpił Anthony'ego Gila.

W 31. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Quentinowi Hitte'owi, zawodnikowi Aviron Bayonnais. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Aviron Bayonnais postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mickaëla Baptistę wszedł Matthieu Hirigoyen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Aviron Bayonnais utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi Aviron Bayonnais udało się strzelić gola i wygrać. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Mathias Javierre z Unionu Saint-Jean FC.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Thomas Dos Santos dla drużyny Aviron Bayonnais. Bramka padła w tej samej minucie. Między 75. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Unionu Saint-Jean FC: Rodrigue Nkoso, Sylvain Adele, na ich miejsce weszli: Jean Mbondi, Alexandre Mesplede. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Thomasa Dos Santos, Liliana Laplace-Palette'a zajęli: Arnaud Haure, Maecky Lubrano.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Anthony'emu Gilowi z zespołu Unionu Saint-Jean FC. W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mathias Javierre z zespołu Unionu Saint-Jean FC i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 73. minucie.

Jean-Christophe Bouet
73′ 90′ Mathias Javierre
Eddy Calogine
Andoni Lecuona
Jordan Chort
75′ Rodrigue Nkoso
Anoh Apollinaire Attoukora
17′ Benjamin Vidal
Thomas Dos Santos  74′ (k.) 80′
78′ Sylvain Adele
Romain Escarpit
Enzo Giuliani
Quentin Hitte31′
Irwin Macadre
Clément Driollet
17′ 90′ Anthony Gil
Matthieu Hirigoyen60′
75′ Jean Barthelemy Mbondi Ngangue
Maecky Lubrano86′
78′ Alexandre Mesplede
Hassimi Fadiaga
Christophe Rodriguez
Arnaud Haure80′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Unionu Saint-Jean FC, a piłkarzom Aviron Bayonnais pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.