Puchar Francji: Stade Rennes FC - PSG 2-2 (1-2,2-2) rzuty karne 6-5 w finale

Piłkarze Stade Rennes zdobyli Puchar Francji! W finale rozegranym na Stade de France pokonali Paris Saint-Germain 6-5 w rzutach karnych. Po 90 i 120 minutach był remis 2-2.

Puchar Francji - zobacz szczegóły

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 53 starcia drużyna PSG (”Les Parisiens”) wygrała 27 razy i zanotowała 16 porażek oraz 10 remisów.

Rozpoczęło się zgodnie z planem faworytów - w 13. minucie Dani Alves popisał się fantastycznym wolejem z 18 metrów i piłka wpadła do siatki pod dłonią interweniującego bramkarza.

Nie minęła minuta, a stuprocentowej okazji nie wykorzystał Kylian Mbappé. Dostał podanie na czystą pozycję i choć miał sporo czasu, to zdecydował się na strzał z 14 metrów, lecz trafił w bramkarza.

Paryżanie mieli dwubramkową zaliczkę w 21. minucie, gdy Neymar przelobował Tomasz Koubka.

W 40. minucie PSG uratował słupek po strzale M’Baye Nianga, a bilans szczęścia i pecha wyrównał się już dwie minuty później, gdy Presnel Kimpembe niefortunnie interweniował próbując przeciąć dośrodkowanie Hamariego Traoré.

Faworyci byli w opałach - w 62. minucie uratował ich Alphonse Areola broniąc potężny strzał Benjamina Bourigeaud. Cztery minuty później piłkarze Stade Rennes wyrównali po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i główce Mexera.

Wielką szansę na zakończenie meczu w regulaminowym czasie miał w 87. minucie Neymar, ale nie sięgnął piłki, a miał przed sobą już pustą bramkę.

W 110. minucie fani PSG wstrzymali oddech, gdy były piłkarz ich klubu - Hatem Ben Arfa mierzył z 17 metrów, jednak piłka przeleciała obok słupka.

Mistrzowie Francji kończyli mecz w dziesiątkę, bo dwie minuty przed końcem dogrywki sędzia wyrzucił z boiska Mbappe za brutalny faul na Damienie Da Silvie.

Rozstrzygnięcie zapadło w karnych. Pierwsi wykonywali je piłkarze Stade Rennes. Niang pewnie trafił, Cavani równie pewnie odpowiedział. Ben Arfa podobnie jak Niang kopnął w lewą stronę, a bramkarz rzucił się w przeciwnym kierunku. Wyrównał Alves. Grenier trafił, a wyrównał Paredes, choć bramkarzowi niewiele zabrakło, aby obronić. Lea Siliki trafił na 4-3, wyrównał Bernat. W piątek kolejce karne wykorzystali Bensebaini i Neymar. Sarr zmylił Areolę, a Nkunku kopnął wysoko nad poprzeczką!

Piłkarze Stade Rennes po raz trzeci zdobyli Puchar Francji. Poprzednio udało się im to w 1971 roku.

MZ

Zobacz raport meczowy

Francja - Puchar Francji
2019-04-27 21:00 | Stadion: Stade de France | Widzów: 75000 | Arbiter: R. Buquet

Alphonse Areola
112′ Ramy Bensebaini
Daniel Alves  13′
Damien Da Silva
Juan Bernat
 66′ 68′ Edson André Sitoe
Colin Dagba105′
Hamari Traoré
Presnel Kimpembe 40′ (samob.)
Hatem Ben Arfa
Marquinhos
97′ Benjamin André
Angel Di Maria55′ 75′
71′ 105′ Benjamin Bourigeaud
Julian Draxler90′
24′ Ben Halfon
Marco Verratti29′
107′ M'Baye Babacar Niang
Edinson Cavani90′
105′ 118′ James Edward Lea Siliki