Puchar Francji: Stade Rennes FC - Amiens SC 0-0 rzuty karne 5-4

4 stycznia na Roazhon Park odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Stade Rennes a Amiens SC. Mecz zakończył się zwycięstwem Amiens SC, który wywalczyło awans wygrywając serię rzutów karnych 5-4. Na stadionie zasiadło 13,525 widzów.

PO DOGRYWCE, KARNE 5⁃4

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko dwa.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 60. minucie kartkę dostał Madih Talal z Amiens SC. W 65. minucie Serhou Guirassy zastąpił Samana Ghoddosa.

W 77. minucie Quentin Cornette został zmieniony przez Fousseniego Diabatégo, a za Thomasa Monconduita wszedł na boisko Eddy Gnahoré, co miało wzmocnić jedenastkę Amiens SC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Flaviena Taita na Adriena Hunou. W samej końcówce regulaminowego czasu gry arbiter pokazał kartkę Damienowi Da Silvie, zawodnikowi gospodarzy.

Matthieu Dreyer
89′ Damien Da Silva
Haitam Aleesami
Jeremy Morel
Arturo Calabresi
Hamari Traoré
Bakaye Dibassy
91′ Benjamin Bourigeaud
Jordan Lefort
Eduardo Camavinga
Alexis Blin
James Edward Lea Siliki
Jonathan Bumbu99′
111′ Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
Thomas Monconduit78′
82′ Flavien Tait
Madih Talal60′
Romain Del Castillo
Quentin Cornette77′
105′ M'Baye Babacar Niang
Serhou Yadaly Guirassy65′
Romain Jules Salin
Régis Gurtner
111′ Joris Gnagnon
Aurelien Chedjou99′
Gerzino Nyamsi
Eddy Gnahoré78′
91′ Gnantin Yann Gboho
Fousseni Diabaté77′
82′ Adrien Hunou
Saman Ghoddos65′
Lucas Da Cunha
Jack Daniel Kalichi Lahne
105′ Theoson-Jordan Siebatcheu
John Stiven Mendoza Valencia

W 91. minucie w zespole ”Czerwono-Czarnych” doszło do zmiany. Yann Gboho wszedł za Benjamina Bourigeauda. Po chwili trener Amiens SC postanowił bronić wyniku. W 99. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jonathana Bumbu wszedł Aurelien Chedjou, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik.

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki w drużynie ”Czerwono-Czarnych” doszło do zmiany. Theoson Siebatcheu wszedł za M'Baye Nianga. W 111. minucie w zespole Stade Rennes doszło do zmiany. Joris Gnagnon wszedł za Christa-Emmanuela Maouassę.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych wygrała jedenastka ”Czerwono-Czarnych”. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 5-4.

Przewaga zespołu Stade Rennes w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników.