Puchar Francji: Stade Portelois - RC Strasbourg Alsace 1-4 (1-1)

4 stycznia na Stade de l'Epopée w Calais odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Stade Portelois a RC Strasbourg. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem RC Strasbourg 4-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 7,746 widzów.

Francja - Puchar Francji
2020-01-04 15:00 | Stadion: Stade de l'Epopée | Widzów: 7746 | Arbiter: B. Millot
A. Lebeau 86'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RC Strasbourg w trzeciej minucie spotkania, gdy Benjamin Corgnet strzelił pierwszego gola.

Zespół Stade Portelois nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 35. minucie Gaetan Bultel wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka RC Strasbourg rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dimitriego Liénarda wszedł Ibrahima Sissoko.

Zawodnicy RC Strasbourg odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Kévin Zohi.

W 65. minucie Sofiane Binagot zastąpił Daoudę Ba.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W tej samej minucie Kévin Zohi ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 1-3.

Chwilę później trener RC Strasbourg postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Lionela Carole'a. Na boisko wszedł Anthony Caci, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 73. minucie Anthony Lecointe został zmieniony przez Dimitriego Benkadę, a za Antoine'a Rochoya wszedł na boisko Xavier Lerat, co miało wzmocnić drużynę Stade Portelois. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Anthony'ego Caciego na Kennego Lalę. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Gora Diop ze Stade Portelois. Była to 84. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RC Strasbourg w 86. minucie spotkania, gdy Adrien Lebeau strzelił z karnego czwartego gola. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-4.

Matz Sels
65′ Sofiane Binagot
Ismael Aaneba
Joffrey Bultel
Lionel Jules Carole70′
73′ Anthony Lecointe
Jeremy Grimm
 35′ Gaetan Bultel
Adrien Lebeau  86′ (k.)
84′ Gora Diop
Dimitri Liénard46′
77′ Antoine Rochoy
Kévin Lucien Zohi  59′, 65′
Romane Legrand
Bingourou Kamara
Damien Persello
Anthony Caci70′ 77′
65′ Daouda Ba
Alexander Djiku
73′ Dimitri Benkada
Kenny Lala77′
Fabien Brossard
Ibrahima Sissoko46′
Aurélien Dumont
Moataz Zemzemi
77′ Xavier Lerat
Ludovic Ajorque

Arbiter nie ukarał zawodników RC Strasbourg żadną kartką, natomiast piłkarzom Stade Portelois przyznał jedną żółtą.