Puchar Francji: Stade Pontivyen - FC Lorient 0-1 (0-0)

7 grudnia na Stade du Faubourg de Verdun odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Stade Pontivy a FC Lorient. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem FC Lorient 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 2,936 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-12-07 14:15 | Stadion: Stade du Faubourg de Verdun | Widzów: 2936 | Arbiter: C. Dos Santos
Stade Pontivyen
FC Lorient
0
1
U. Bozok 50'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół FC Lorient (”Morszczuki”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Stade Pontivy była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Franklina Wadję z ”Morszczuków”, a w 41. minucie Corentina Le Gala z drużyny przeciwnej.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 50. minucie wynik ustalił Umut Bozok.

Po godzinie gry kartkę dostał Armand Lauriente, piłkarz gości. Po chwili trener FC Lorient postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Juliena Ponceau. Na boisko wszedł Maxime Etuin, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 73. minucie arbiter pokazał kartkę Umutowi Bozokowi z zespołu gości.

W 78. minucie Armand Lauriente został zastąpiony przez Yoane'a Wissę. Na pięć minut przed zakończeniem starcia sędzia ukarał kartką Juliena Rivalana, zawodnika Stade Pontivy. Trener Stade Pontivy postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił obrońcę Mickaëla Le Guevela i na pole gry wprowadził napastnika Quentina Le Roux. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Thomas Fontaine
41′ Corentin Le Gal
Quentin Lecoeuche
87′ Mickaël Le Guevel
Houboulang Mendes
85′ Julien Rivalan
Laurent Abergel
Tony Da Costa
Jimmy Cabot
80′ Damien Le Divenah
Yann Kitala
78′ Kevin Le Sauce
Armand Laurienté61′ 78′
Antoine Le Goas
Paul Nardi
Hugo Ntambwe Kakonde
Vincent Le Goff
80′ Aurelien Soufaché
Maxime Etuin67′
87′ Quentin Le Roux
Fabien Lemoine
78′ Boris Tanfin
Yoane Wissa78′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Stade Pontivy, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Jedenastka Stade Pontivy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.