Reklama

Reklama

Puchar Francji: Stade Poitevin FC - Rodez Aveyron Football 1-3 (1-0)

7 grudnia na Complexe sportif Michel Amand w Buxerolles odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Poitiers FC a Rodez Aveyron. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Rodez Aveyron 3-1, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 2,500 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-12-07 17:00 | Stadion: Complexe sportif Michel Amand | Widzów: 2500 | Arbiter: S. Zolota
Stade Poitevin FC
Rodez Aveyron Football
1
3
DO PRZERWY  1-0
C. Neto 18' 
D. Caddy 46',53' 
D. Douline 74' 

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Poitiers FC w 18. minucie spotkania, gdy César Neto zdobył pierwszą bramkę.

W 38. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pierre'a Ruffauta z Rodez Aveyron, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Raphaëla Galasa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Poitiers FC.

Drużyna gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 28 minut, jedenastka Rodez Aveyron doprowadziła do remisu. Gola strzelił Dorian Caddy. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Reklama

Niedługo później Dorian Caddy wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rodez Aveyron, strzelając kolejnego gola w 53. minucie pojedynku. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Sofiane Choubani z zespołu gospodarzy. Była to 58. minuta starcia.

W 60. minucie Sofiane Choubani zastąpił Claude'a Koutoba. W 62. minucie w jedenastce Poitiers FC doszło do zmiany. Alexandre Taragnat wszedł za Raphaëla Galasa. Po chwili trener Rodez Aveyron postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Pierre'a Ruffauta wszedł Corentin Jacob, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Rodez Aveyron utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Rodez Aveyron udało się strzelić gola i wygrać.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Rodez Aveyron, zdobywając kolejną bramkę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się David Douline.

W 80. minucie Aurélien Tertereau został zmieniony przez Erwana Maurego, a za Doriana Caddy'ego wszedł na boisko Eddy Maanane, co miało wzmocnić jedenastkę Rodez Aveyron. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Benoîta Da Silvę na Pierre'a-Etienne'a Lemaire'a. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

1
3
Stade Poitevin FC
Rodez Aveyron Football
Mpasi-Nzau
Bardy
Coelho
Henry
Poujol
Sanaia
Douline
Ruffaut
Tertereau
Caddy
2
Ouhafsa
Serreau
Cambrone
Vinicius
Jean-Etienne
Choubani
Da Silva Mendonca
Hilaire
Matignon
Paul
Cuvier
Galas
SKŁADY
Stade Poitevin FC
Rodez Aveyron Football
Valentin Serreau
Lionel Mpasi-Nzau
Vincent Cambrone
Pierre Bardy
Vinicius Gomes
Grégory Coelho
Cédric Jean-Etienne
Valentin Henry
58′ 60′ Sofiane Choubani
Loïc Poujol
80′ Benoît Da Silva Mendonca
Amiran Sanaia
Max Hilaire
David Douline  74′
Leo Camille Matignon
Pierre Ruffaut38′ 68′
 18′ César José Paul Neto
Aurélien Tertereau80′
Jordan Cuvier
Dorian Caddy  46′, 53′ 86′
45′ 62′ Raphaël Galas
Ayoub Ouhafsa
REZERWOWI
Valentin Churlaud
Arthur Desmas
80′ Pierre-Etienne Lemaire
Francis Dady N'Goy
Louis Ukajo
Corentin Jacob68′
60′ Claude Koutob Naoto
Erwan Maury80′
62′ Alexandre Taragnat
Edwin Maanane86′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje