Puchar Francji: Stade Briochin - ESM Gonfreville-l'Orcher 1-1 (0-0,1-1) rzuty karne 3-4

4 stycznia na Stade Fred Aubert w Saint Peter Port odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Stede Briochin a Gonfreville. Mecz zakończył się zwycięstwem Gonfreville, który wywalczyło awans wygrywając serię rzutów karnych 4-3. Na stadionie zasiadło 3,749 widzów.

Francja - Puchar Francji
2020-01-04 15:00 | Stadion: Stade Fred Aubert | Widzów: 3749 | Arbiter: O. Thual
S. Mendy 89'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 26. minucie za Jérémy'ego Le Douarona wszedł Birame N'Diaye.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia ukarał kartką Şerefa Büyüka, piłkarza gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stede Briochin w 57. minucie spotkania, gdy Theo Bloudeau zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. W 61. minucie w drużynie Stede Briochin doszło do zmiany. Rémi Fombertasse wszedł za Erwana Nkę.

W następstwie utraty bramki trener Gonfreville postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Şerefa Büyüka i na pole gry wprowadził napastnika Sofiana Abdelkadera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie Mouhadi Thioubou został zmieniony przez Ibrahima Dorę, a za Abdoula Nourou wszedł na boisko Kamal Hamouda, co miało wzmocnić drużynę Gonfreville. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yoanna Le Méhautégo na Damiena Boisvilliersa w 86. minucie.

Jedenastka Gonfreville wyrównała wynik meczu. W samej końcówce regulaminowego czasu gry wynik ustalił Stive Mendy. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Amine Abdellaoui z Gonfreville. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

David Bangala
26′ Jérémy Le Douaron
Mohamadou Demba
Kévin Simon
Mohamed El Amine Mankour
115′ Nakibou Aboubakari
Paul Percepied116′
Zana Allée
Amine Abdellaoui90′ 98′
 57′ (k.) Theo Bloudeau
Şeref Can Büyük49′ 67′
86′ Yoann Le Méhauté
Wilfried Dodard
61′ Erwan Nka Mbock Mananga
Kévin Auzou98′
115′ Ahmad Allée
Djiby Sarr
86′ Damien Boisvilliers
Anthony Laup
61′ Rémi Fombertasse
Sofian Abdelkader Berrehil67′
26′ Birame N'Diaye
Ibrahim Doro67′
Thomas Perchaud
Kamal Hamouda75′

W 98. minucie w zespole Gonfreville doszło do zmiany. Kévin Auzou wszedł za Amine Abdellaouiego. W piątej minucie przed zakończnieniem dogrywki w drużynie Stede Briochin doszło do zmiany. Ahmad Allée wszedł za Nakibou Aboubakariego.

W 116. minucie sędzia pokazał kartkę Paulowi Percepiedowi z zespołu gości.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych lepsza okazała się jedenastka gości. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 3-4.

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Gonfreville, który potrzebował tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Gonfreville przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.