Puchar Francji: Stade Athletique Spinalien Épinal - FC Sochaux 2-0 (1-0)

16 listopada na Stade de la Colombière w Épinalu odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami SAS Epinal a Sochaux. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem SAS Epinal 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 2,000 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-11-16 15:00 | Stadion: Stade de la Colombière | Widzów: 2000 | Arbiter: A. Kherradji
Stade Athletique Spinalien Épinal
FC Sochaux
2
0
M. Biron 27'
A. Kubota 82'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Sochaux wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut jedenastka Sochaux zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu SAS Epinal była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SAS Epinal w 27. minucie spotkania, gdy Mickaël Biron strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Victorowi Glaentzlinowi z Sochaux. Była to 40. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SAS Epinal.

W 59. minucie Isaak Umbdenstock został zmieniony przez Younèsa Kaabouniego. Trener Sochaux postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Sofiane Dahama i na pole gry wprowadził napastnika Jérémy'ego Livolanta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce SAS Epinal doszło do zmiany. Alpha Kubotasawane wszedł za Mickaëla Birona. W 74. minucie kartkę dostał Paul Léonard z drużyny gospodarzy. Po chwili trener SAS Epinal postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Jérémy'ego Colina. Na boisko wszedł Guy Tapé, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Davidowi Luvualu, zawodnikowi SAS Epinal.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna SAS Epinal, zdobywając kolejną bramkę. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Alpha Kubotasawane.

W 87. minucie Christophe Diedhiou został zmieniony przez Rayana Senhadjego, co miało wzmocnić zespół Sochaux. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sofiane El Rhaity'ego na Marca Laurenta. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Salem M'Bakata
74′ Paul Léonard
Jason Pendant
81′ David Luvualu
Adolphe Teikeu Kamgang
Souleymane Moukhtar Sangaré
Sofiane Daham66′
80′ Jérémy Colin
Rassoul N'Diaye
90′ Sofiane El Rhaity
Isaak Umbdenstock59′
 27′ 72′ Mickaël Christophe Biron
Pape Abdou Paye
90′ Marc Laurent
Rayan Senhadji87′
80′ Guy Tapé
Younès Kaabouni59′
72′  82′ Alpha Kubotasawane
Jérémy Livolant66′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom SAS Epinal, a zawodnikom gości pokazał jedną.