Puchar Francji: Sablé FC - US Concarnoise 2-0 (1-0)

7 grudnia na Stade Rémy Lambert w Sablém-surze-Sarthe odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Sable-sur Sarthe FC a US Concarnoise. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Sable-sur Sarthe FC 2-0, który wywalczyło awans. Na stadionie zasiadło 889 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-12-07 18:00 | Stadion: Stade Rémy Lambert | Widzów: 889 | Arbiter: Y. Gagnant
Sablé FC
US Concarnoise
2
0
B. Naïs 34',70'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół US Concarnoise zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Sable-sur Sarthe FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 34. minucie żółtą kartkę dostał Youssef Ben Ali, piłkarz US Concarnoise.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sable-sur Sarthe FC w 34. minucie spotkania, gdy Baptiste Naïs zdobył pierwszą bramkę. W 44. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Quentina Bacheliera z Sable-sur Sarthe FC, a w trzeciej minucie doliczonego czasu Cédrica Tutę z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sable-sur Sarthe FC.

Drugą połowę drużyna US Concarnoise rozpoczęła w zmienionym składzie, za Thibaulta Sinquina wszedł Maxime Bernauer. W 54. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Christopherowi Shiashii z US Concarnoise.

W 59. minucie czerwone kartki dostali: Cédric Tuta (po drugiej żółtej), Christopher Shiashia (po drugiej żółtej) z US Concarnoise. W 68. minucie za Youssefa Ben Alego wszedł Valentin Lavigne.

Zespół US Concarnoise ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył po raz drugi na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy Baptiste Naïs.

W 72. minucie żółtą kartkę otrzymał Moussa Simaga z zespołu gospodarzy. Na 12 minut przed zakończeniem meczu w drużynie US Concarnoise doszło do zmiany. Guillaume Gégousse wszedł za Danilsona. Niedługo później trener Sable-sur Sarthe FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 89. minucie zastąpił zmęczonego Baptiste'a Naïsa. Na boisko wszedł Antonin Duveau, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Enzo Basilio
44′ Quentin Bachelier
Malik Abdelmoula
72′ Moussa Simaga
Danilson Da Cruz Gomes78′
Emmanuel Thibault
Thibault Sinquin46′
Nelson Kabeya Tshiambwaya
Youssef Ben Ali34′ 68′
 34′, 70′ 89′ Baptiste Naïs
Maxime Sivis
89′ Antonin Duveau
Guillaume Gégousse78′
Corentin Fourmond
Valentin Lavigne68′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom US Concarnoise w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą i dwie czerwone. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Zespół Sable-sur Sarthe FC w drugiej połowie wymienił jednego gracza. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.