Puchar Francji: Sablé FC - Pau FC 2-2 (0-2,2-2) rzuty karne 2-4

4 stycznia na Stade Rémy Lambert w Sablém-surze-Sarthe odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Sable-sur Sarthe FC a Pau FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Pau FC, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 4-2. Pojedynek obejrzało 2,040 widzów.

Francja - Puchar Francji
2020-01-04 18:00 | Stadion: Stade Rémy Lambert | Widzów: 2040 | Arbiter: R. Lissorgue
M. Ba 40'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut drużyna Pau FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Sable-sur Sarthe FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Pau FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Mamadou Gueye.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sable-sur Sarthe FC: Nelsonowi Kabei w 36. i Moussie Simadze w 38. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pau FC w 40. minucie spotkania, gdy Moulaye Ba strzelił z rzutu karnego drugiego gola.

W 57. minucie Antonin Duveau zastąpił Benjamina Riclina.

Trzeba było trochę poczekać, aby Julien Legendre wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sable-sur Sarthe FC, zdobywając bramkę w 71. minucie spotkania. W 75. minucie sędzia przyznał kartkę Damonowi Bansais z Pau FC.

Chwilę później trener Sable-sur Sarthe FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Clémenta Buissona. Na boisko wszedł Valentin Gautier, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 84. minucie regulaminowego czasu gry kartką został ukarany Alexis Guendouz, zawodnik Pau FC.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Sable-sur Sarthe FC przyniosły efekt bramkowy. W 85. minucie wynik ustalił Benjamin Riclin.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Alexis Guendouz84′
113′ Quentin Bachelier
Damon Bansais75′ 105′
Baptiste Foucault
Alassane-Méba Diaby
 71′ Julien Legendre
Mamadou Kamissoko
76′ Clément Buisson
Scotty Sadzoute
Anthony Derouard
Romain Bayard
38′ Moussa Simaga
Paul Maisonneuve
Emmanuel Thibault
Moulaye Idrissa Ba  40′ (k.)
57′ Antonin Duveau
Mamadou Lamine Gueye  27′ 91′
36′ Nelson Kabeya Tshiambwaya
Yankuba Jarju
Baptiste Naïs
Moustapha Name
Julien Paterne
Benjamin Bertrand
113′ Damien Michel
Louis Bury105′ 114′
Simon Ortiz
Elydjah Mendy
76′ Valentin Gautier
Lucas Laplace-Palette91′
Bruno Dogbo
Sambou Soumano
Corentin Fourmond

57′  85′ Benjamin Riclin

W siódmej minucie przed zakończnieniem dogrywki w drużynie Sable-sur Sarthe FC doszło do zmiany. Damien Michel wszedł za Quentina Bacheliera. W 114. minucie sędzia pokazał kartkę Louisowi Buremu z zespołu gości.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych jedenastka Pau FC pokonała piłkarzy Sable-sur Sarthe FC 4-2.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Pau FC wymieniła dwóch graczy.