Puchar Francji: RC Ledonien - FC Annecy 1-2 (0-1)

16 listopada na Stade Municipal de Lons-le-Saunier w Lonsie-le-Saunierze odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami RC Lons a FC Annecy. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem FC Annecy 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 965 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-11-16 18:00 | Stadion: Stade Municipal de Lons-le-Saunier | Widzów: 965 | Arbiter: A. Djedid
J. Rocchi 46'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół FC Annecy zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki RC Lons była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Annecy w 35. minucie spotkania, gdy Mehdi Kadi strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Annecy.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 46. minucie na listę strzelców wpisał się Jean-Jacques Rocchi.

W 52. minucie Christopher Desmartin zastąpił Yanisa Meguireche'a. W 53. minucie w zespole FC Annecy doszło do zmiany. Anthony Le Tallec wszedł za Romaina Spano.

Niedługo później Mohamed Rachedi wywołał eksplozję radości wśród kibiców RC Lons, strzelając gola w 56. minucie pojedynku. W 75. minucie arbiter pokazał kartkę Leygleyowi Adou z FC Annecy.

Trener RC Lons postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił obrońcę Louisa Boimare'a i na pole gry wprowadził napastnika Eliego Journeta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w zespole RC Lons doszło do zmiany. Abdou Joseph wszedł za Damiena Van Troostenbergha. W tej samej minucie trener FC Annecy postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Leygleya Adou. Na boisko wszedł Romuald Marie, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 88. minucie sędzia ukarał kartką Yassine Assakoura, piłkarza RC Lons. W doliczonym czasie gry w jedenastce RC Lons doszło do zmiany. Charly Girardot wszedł za Jérémy'ego Maupeu. Drużynie RC Lons zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki FC Annecy.

Lucas Mocio
81′ Louis Boimare
Leygley Adou75′ 86′
Jovan Stosic
Jeremy Fejoz
Mohamed Hamdache
Mattia Sestito
90′ Jérémy Maupeu
Maxence Chapuis
Kevin Pourprix
Steven Pinto Borges
 56′ Mohamed Rachedi
Nicolas Poulain
Florent Abel
Jean-Jacques Rocchi  46′
88′ Yassine Assakour
Christopher Desmartin52′
Abderahim El Bouraissi
Mehdi Kadi  35′
86′ Damien Van Troostenbergh
Romain Spano53′
Charles Echinard
Julien Perez
90′ Charly Girardot
Romuald Marie86′
86′ Abdou Joseph Youssouf