Puchar Francji: Racing Club de Grasse - US Marseille Endoume Catalans 2-0 (0-0)

16 listopada na Stades de la Paoute odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Racinga Club de Grasse a US Marsylia. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Racinga Club de Grasse 2-0, który wywalczył awans.

Francja - Puchar Francji
2019-11-16 18:00 | Stadion: Stades de la Paoute | Widzów: 556 | Arbiter: W. Toulliou
Racing Club de Grasse
US Marseille Endoume Catalans
2
0
H. Ako 54'
D. Artheron 58'

Od pierwszych minut jedenastka US Marsylia zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Racinga Club de Grasse była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Racing Club de Grasse: Davidowi Artheronowi w 27. i Romainowi Andréi w 34. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Abdelazizowi Kebbalowi z US Marsylia. Była to 49. minuta meczu.

Wysiłki podejmowane przez zespół Racinga Club de Grasse w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie bramkę zdobył Herman Ako.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Racinga Club de Grasse, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie wynik na 2-0 podwyższył David Artheron.

Niedługo później trener Racinga Club de Grasse postanowił wzmocnić linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Jacksona Mendesa. Na boisko wszedł El Boussaïd, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 78. minucie Guillaume Trani został zmieniony przez Alfousseyniego Touncarę. Między 81. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Racinga Club de Grasse: Fabien Dao, Herman Ako, na ich miejsce weszli: Sebastien Amoros, Nicolas Soumah. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ismaila Haddou, Abdelaziza Kebbala zajęli: Matteo Pidery, Hugo Valera.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Médéric Deher
34′ Romain Andréa
Yannis Lamgahez
 58′ 27′ David Artheron
Anthony Marin
Jeremy Chabrolin
Pascal Puccinelli
 54′ 86′ Herman Ako
Reda Fawzi
81′ Fabien Dao Castellana
Ismail Haddou85′
75′ Jackson Mendes Da Silva
Hamidou Diarra
81′ Sebastien Amoros
Hugo Ozée
75′ El Mehdi Boussaïd
Matteo Pidery85′
86′ Nicolas Soumah
Hugo Valera85′
Franck Delerue
Alfousseyni Touncara78′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom US Marsylia przyznał jedną.