Puchar Francji: Racing Club de Grasse - Athlético Marseille 1-2 (0-1)

7 grudnia na Stades de la Paoute odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Racinga Club de Grasse a Consolatu Marseille. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Consolatu Marseille 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 536 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-12-07 18:00 | Stadion: Stades de la Paoute | Widzów: 536 | Arbiter: G. Martin
M. Nehari 54'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć spotkań drużyna Racinga Club de Grasse wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Consolatu Marseille otworzyli wynik. W drugiej minucie bramkę zdobył Hamidi Nagui.

W 13. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Elowi Boussaïdowi, zawodnikowi gospodarzy. W 29. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Herman Ako osłabiając tym samym zespół Racinga Club de Grasse. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Consolat Marseille: Cheikhowi Bangre'owi w 32. i Mohamedowi Nehariemu w 43. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Consolatu Marseille.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Consolatu Marseille w 54. minucie spotkania, gdy Mohamed Nehari zdobył drugą bramkę. W 55. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Florianowi Camusowi z Racinga Club de Grasse.

W 58. minucie Louis Mafouta został zmieniony przez Antonego Ranieriego. W tej samej minucie w zespole Racinga Club de Grasse doszło do zmiany. Antoni Saffour wszedł za Ela Boussaïda. W 64. minucie żółtą kartkę dostał Franck Delerue z drużyny gospodarzy.

W tej samej minucie trener Consolatu Marseille postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Cheikha Bangre'a. Na boisko wszedł Yamin Amiri, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w zespole Racinga Club de Grasse doszło do zmiany. Jackson Mendes wszedł za Francka Delerue.

Trzeba było trochę poczekać, aby Antoni Saffour wywołał eksplozję radości wśród kibiców Racinga Club de Grasse, strzelając gola w 76. minucie starcia. W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Hamidiego Naguiego z Consolatu Marseille, a w 89. minucie Nathalina Robalę z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie w drużynie Consolatu Marseille doszło do zmiany. Salim Mramboini wszedł za Hamadego Tambourę. Zespołowi Racinga Club de Grasse zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Consolatu Marseille.

Mafouta
55′ Florian Camus
Paul Cattier
Victor Abt
Abdelkrim Khechmar
David Artheron
Mohamed Nehari  54′ 43′
89′ Nathalino Robalo
Ahmed Soilihi
29′ Herman Ako
Dolan Bahamboula
13′ 58′ El Mehdi Boussaïd
Hamady Tamboura89′
64′ 64′ Franck Delerue
Pape Ibnou Bâ
58′ Louis Mafouta
Hamidi Nagui  2′ 78′
Amaury Roperti
Yann Van Minden
Dean Baldacchino
Yamin Amiri64′
64′ Jackson Mendes Da Silva
Sander Benbachir
58′ Antony Ranieri
Mouloud Meghezel
58′  76′ Antoni Saffour
Salim Mramboini89′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną zawodnikom Racinga Club de Grasse w pierwszej połowie, a w drugiej trzy żółte. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Consolatu Marseille w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.