Reklama

Reklama

Puchar Francji: Paris FC - AS Saint-Etienne 2-3 (1-1)

18 stycznia na Stade Sébastien-Charléty odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Paris FC a AS Saint-Etienne. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem AS Saint-Etienne 3-2, który wywalczył awans. Spotkanie obejrzało 8,057 widzów.

18 stycznia na Stade Sébastien-Charléty odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Paris FC  a AS Saint-Etienne. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem AS Saint-Etienne 3-2, który wywalczył awans. Spotkanie obejrzało 8,057 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Paris FC w 23. minucie spotkania, gdy Jeremy Menez zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Wahbi Khazri.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Arnaudowi Nordinowi z drużyny gości. Była to 32. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Reklama

W następstwie utraty bramki trener AS Saint-Etienne postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Jeana Aholou i na pole gry wprowadził napastnika Francka Honorata. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Zawodnicy Paris FC odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie Jonathan Pitroipa dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 64. minucie Lalaina Nomenjanahary zastąpił Romaina Armanda.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. W 71. minucie bramkę wyrównującą zdobył Charles Abi.

Niedługo później Mathieu Debuchy wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS Saint-Etienne, strzelając kolejnego gola w 78. minucie spotkania. W 79. minucie Ibrahim Cissé został zmieniony przez Maria Kikondę, a za Mohammeda Rabiu wszedł na boisko Adama Sarr, co miało wzmocnić zespół Paris FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Arnauda Nordina na Assane'a Diousségo oraz Wahbiego Khazriego na Wesleya Fofanę.

Od 85. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom AS Saint-Etienne i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-3.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom AS Saint-Etienne pokazał trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL