Puchar Francji: Olympique de Valence - Thonon Évian FC 3-1 (1-1)

24 listopada na Stade Georges Pompidou w Villemomble odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Olympique de Valence a Thononu Évian FC. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Olympique de Valence 3-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 1,300 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-11-24 14:00 | Stadion: Stade Georges Pompidou | Widzów: 1300 | Arbiter: G. Janin
M. Chaibi 12'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Thononu Évian FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Mohamed Chaibi.

Zawodnicy Olympique de Valence odpowiedzieli strzeleniem gola. W 42. minucie bramkę wyrównującą zdobył Karim Merabet.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Olympique de Valence przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie Marwane Benhmida dał prowadzenie swojej drużynie.

W 57. minucie sędzia ukarał kartką Samuela Camille'a, piłkarza Olympique de Valence. W 60. minucie Mohamed Chaibi został zmieniony przez Floriana Danha. Między 69. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Olympique de Valence: Mathias Degache, Karim Merabet, Marwane Benhmida, na ich miejsce weszli: Loic Manine, Emilien Cettier, Maxime Friol. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Thierry'ego Banzoumouny, Modou N'diayego zajęli: Jordan Radojevic, Mathieu Duféal.

W doliczonym czasie gry kartkę dostał Thomas Fortier z zespołu Olympique de Valence.

Jedenastka Thononu Évian FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Olympique de Valence, strzelając kolejnego gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Emilien Cettier.

Minutę później sędzia przyznał kartkę Emilienowi Cettierowi z Olympique de Valence. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Kévin Afougou Jouanneau
57′ Samuel Geoffroy Camille
Laurent Amiens
90′ Thomas Fortier
Emmanuel Imorou
Samuel Redondo
Cyriaque Louvion
69′ Mathias Degache
Modou Birame N'diaye89′
 53′ 89′ Marwane Benhmida
Corentin Tirard
 42′ 82′ Karim Merabet
Thierry Banzoumouna89′
Nicolas Therme
Jordan Lemarié
89′ Maxime Friol
Marvin Louisius
Jérémy Girouin
Mathieu Duféal89′
82′  90′ 90′ Emilien Cettier
Jordan Radojevic89′
69′ Loic Manine
Florian Danho60′

Arbiter nie ukarał zawodników Thononu Évian FC żadną kartką, natomiast piłkarzom Olympique de Valence pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.