Puchar Francji: Olympique Alès en Cévennes - Association Sportive Lattoise 1-0 (0-0)

16 listopada na Stade Pierre Pibarot w Alès odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Olympique Ales a Associationu. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Olympique Ales 1-0, który wywalczył awans.

Francja - Puchar Francji
2019-11-16 19:00 | Stadion: Stade Pierre Pibarot | Widzów: 150 | Arbiter: L. Lungeri
Olympique Alès en Cévennes
Association Sportive Lattoise
1
0
T. Briancon 53'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół Associationu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Olympique Ales była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Theo Peyrarda z Olympique Ales, a w 37. minucie Lucasa Maymila z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Olympique Ales w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie wynik ustalił Tony Briancon.

W 66. minucie kartkę obejrzał Abdehakim Ajjaji z drużyny gości. W 73. minucie za Marca Geslina wszedł Renaud Bataille. Chwilę później trener Olympique Ales postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Theo Peyrarda. Na boisko wszedł Bastien Laffaille, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 82. minucie Abdehakim Ajjaji został zmieniony przez Salahdine Dahaniego, co miało wzmocnić jedenastkę Associationu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohameda Sbaiego na Sachę Buyck.

Killian Devesa
 53′ Tony Briancon
Armand N'Djama Iroume
Aloïs Chabassut
Clément Trichard
Yannis Gharbi
Lucas Maymil37′
30′ 74′ Theo Peyrard
Marc Emmanuel Geslin73′
90′ Mohamed Amine Sbai
Dorian Rebolloso65′
Louis Laurent
Ylan Azcona
M'Hamed Ismaili
Renaud Bataille73′
74′ Bastien Laffaille
Anthony Lopes65′
90′ Sacha Buyck
Salahdine Dahani82′
Cristian Ferreira Cabrera
Arno Debouvere

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Olympique Ales w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Jedenastka gości w drugiej połowie także wymieniła dwóch graczy.