Puchar Francji: OL St Liguaire Niort - Vendée Fontenay Foot 1-3 (0-2)

17 listopada na Stade de St Liguaire odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami OL Niort a Vendée. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Vendée 3-1, który wywalczył awans.

M. Garot 78'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Clément Godet wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vendée , zdobywając bramkę w 11. minucie pojedynku.

Drużyna OL Niort ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Vendée, strzelając kolejnego gola. W 35. minucie wynik na 0-2 podwyższył Fode Diawara.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Clémentowi Godetowi z Vendée. Była to 44. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie Vendée doszło do zmiany. Martin Garot wszedł za Mohameda Belissaouiego. W 61. minucie Pierre Sivadier został zastąpiony przez Balla Sowa.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie obejrzał Valentin Morillon z zespołu OL Niort. Była to 65. minuta meczu. W 70. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Mohaned El Nounou osłabiając tym samym drużynę OL Niort. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 72. minucie, w zespole Vendée za Cédrica Tangatchy'ego wszedł Yassine Latifeddine, a w drużynie OL Niort Thomas Da Silva zmienił Ndonga Camarę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vendée w 78. minucie spotkania, gdy Martin Garot zdobył trzecią bramkę. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie OL Niort doszło do zmiany. Noah Renaud wszedł za Quentina Parisy'ego.

Zespół OL Niort nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Ndongo Camara.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Freddy Colombo
65′ Valentin Morillon
Clément Godet  11′ 44′
Corentin Simon
Kenny Rauturier
72′ Thomas Da Silva
Kéo Balliau
70′ Mohaned El Nounou
Mohamed Belissaoui61′
Jean-Baptiste Mazeau
Mathieu Blais
84′ Quentin Parisy
Alexandre Deplanque
Alexis Paquet
Fode Diawara  35′
61′ Pierre Sivadier
Cédric Tangatchy72′
Mathieu Royer
Nicolas Siroux
84′ Noah Renaud
Christopher Graffin
Nicolas Thevenet
Lorin Boutonnet
72′  90′ Ndongo Camara
Martin Garot61′  78′
61′ Balla Sow
Yassine Latifeddine72′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną zawodnikom OL Niort, natomiast piłkarzom Vendée pokazał jedną żółtą.

Drużyna OL Niort w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Vendée w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.