Puchar Francji: OGC Nice - Red Star FC 93 2-1 (2-0)

18 stycznia na Allianz Riviera odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami OGC Nice a Red Star 93. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem OGC Nice 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 6,387 widzów.

Y. Hamache 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Red Star 93 wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszych minutach drużyna OGC Nice (”Orły”) próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do ”Orły” w 26. minucie spotkania, gdy Danilo Barbosa zdobył pierwszą bramkę.

Prawie natychmiast Ignatius Kpene wywołał eksplozję radości wśród kibiców OGC Nice, strzelając kolejnego gola w 29. minucie starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 59. minucie Ignatius Kpene został zastąpiony przez Khéphrena Thuram-Uliena. Między 61. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Red Star 93: Nicolas Verdier, Emmanuel Bourgaud, Djiman Kokou, na ich miejsce weszli: Seybou Koita, Diego Michel, Mohamed Chemlal. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stanleya N'Sokiego, Kaspra Dolberga zajęli: Andy Pelmard, Myziane Maolida. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Yanis Hamache.

Drużynie Red Star 93 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu OGC Nice.

Hamadou Karamoko
69′ Stanley N'Soki
Formose Jean-Pierre Mendy
 26′ Danilo Barbosa da Silva
Jimmy Roye
81′ Kasper Dolberg
Moussa Sao
 29′ 59′ Ignatius Kpene Ganago
Nicolas Verdier61′
Yannis Clementia
Paul Charruau
69′ Andy Pelmard
Matthieu Fontaine
Balthazar Pierret
Jérémy Labor
59′ Khéphren Thuram-Ulien