Puchar Francji: OGC Nice - Olympique Lyon 1-2 (0-1)

30 stycznia na Allianz Riviera odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami OGC Nice a Olympique Lyon. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Olympique Lyon 2-1, który wywalczył awans. Mecz obejrzało 9,646 widzów.

Francja - Puchar Francji
2020-01-30 20:55 | Stadion: Allianz Riviera | Widzów: 9646 | Arbiter: F. Schneider
H. Aouar 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Moussa Dembélé wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympique Lyon (”Les Gones”), zdobywając bramkę w 15. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu za Wylana Cypriena wszedł Khéphren Thuram-Ulien. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Olympique Lyon.

W 46. minucie Gnaly Cornet został zmieniony przez Fernanda Marçala, a za Moussę Dembélé wszedł na boisko Karl Toko, co miało wzmocnić jedenastkę ”Les Gones”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ignatiusa Kpene'a na Pierre'a Leesa. Między 65. a 76. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Olympique Lyon i jedną drużynie przeciwnej.

Trener OGC Nice postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił obrońcę Christophe'a Hérelle'a i na pole gry wprowadził napastnika Myziane Maolidę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. Na sześć minut przed zakończeniem meczu w jedenastce ”Les Gones” doszło do zmiany. Houssem Aouar wszedł za Mathisa Cherkiego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie gola wyrównującego strzelił Adam Ounas.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania sędzia pokazał kartkę Dante z OGC Nice.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympique Lyon w 90. minucie spotkania, gdy Houssem Aouar zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Ciprian Tatarusanu
90′ Bonfim Dante
Joachim Andersen
79′ Christophe Hérelle
Lucas Tousart
45′ Wylan Cyprien
Mathis Rayan Cherki84′
 88′ Adam Ounas
Gnaly Maxwel Cornet46′
Kasper Dolberg
Moussa Dembélé  15′ 71′
67′ Ignatius Kpene Ganago
Fernando Marçal de Oliveira46′
67′ Pierre Lees Melou
Houssem Aouar84′  90′ (k.)
Arnaud Lusamba
Maxence Caqueret
45′ 65′ Khéphren Thuram-Ulien
Thiago Henrique Mendes Ribeiro
79′ Myziane Maolida
Karl Brillant Toko Ekambi71′

Drużyna Olympique Lyon zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom OGC Nice, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.