Puchar Francji: La Berrichonne de Châteauroux - Chamois Niortais FC 1-1 (1-1,1-1) rzuty karne 6-7

16 listopada na Stade Gaston Petit w Châteauroux odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Chateauroux a Chamois FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Chamois FC, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 7-6. Na stadionie stawiło się 1,500 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-11-16 15:00 | Stadion: Stade Gaston Petit | Widzów: 1500 | Arbiter: B. Lepaysant
A. Baroan 14'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 starć zespół Chateauroux wygrał 16 razy i zanotował 13 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Antoine Baroan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chamois FC , zdobywając bramkę w 14. minucie starcia.

W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lamine Ghezalego z Chateauroux, a w 36. minucie Matthieu Sansa z drużyny przeciwnej.

Piłkarze gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W tej samej minucie wynik ustalił z karnego Romain Grange.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 68. minucie Andrew Jung został zastąpiony przez Ilyasa Chouarefa. W tej samej minucie trener Chateauroux postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Lamine Ghezalego. Na boisko wszedł Philippe Keny, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 76. minucie w zespole Chateauroux doszło do zmiany. Alexis Goncalves wszedł za Cheicka Diarrę. Trener Chamois FC postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił obrońcę Floriana Lapisa i na pole gry wprowadził napastnika Darlina Yongwę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W samej końcówce regulaminowego czasu gry w zespole Chamois FC doszło do zmiany. Brahim Konaté wszedł za Goduine'a Koyalipou.

Bryan Passi
 36′ (k.) Romain Grange
Matthieu Sans36′
110′ Issa Marega
Thibaut Vion
Rémi Mulumba
Yacine Bourhane101′
Alexandre Raineau
Olivier Michel Kemen
76′ Cheick Fanta-Mady Diarra
Antoine Léautey
17′ 68′ Lamine Ghezali
Antoine Baroan  14′
68′ Andrew Jung
Goduine Koyalipou89′
Wilfried Bedfian
Enzo Pauchet
110′ Steven Tsouka Dozi
Valentin Jacob
68′ Ilyas Chouaref
Brahim Konaté89′
76′ Alexis Gonçalves Pereira
Dylan Louiserre101′ 117′
68′ Philippe Paulin Keny
Darlin Zidane Yongwa Ngameni77′

W 101. minucie w jedenastce Chamois FC doszło do zmiany. Dylan Louiserre wszedł za Yacine'a Bourhane'a. W pierwszych minutach drugiej części dogrywki w drużynie Chateauroux doszło do zmiany. Steven Tsouka wszedł za Issę Maregę.

W 117. minucie arbiter przyznał kartkę Dylanowi Louiserre'owi z Chamois FC. W dogrywce nie padły gole.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W serii jedenastek zespół Chamois FC pokonał zawodników Chateauroux 7-6.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Chateauroux, a zawodnikom gości przyznał dwie.

Jedenastka Chateauroux wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości wykorzystał wszystkie zmiany.