Puchar Francji: JS Saint-Pierroise - ES Thaonnaise 1-1 (1-0,1-1) rzuty karne 5-3

8 grudnia na Stade Michel Volnay w Saint-Pierre odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami JS-u St. Pierroise a ES Thaonnaise. Starcie zakończyło się zwycięstwem ES Thaonnaise, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 5-3. Pojedynek obejrzało 7,000 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-12-08 15:30 | Stadion: Stade Michel Volnay | Widzów: 7000 | Arbiter: R. Landry
M. Comara 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół ES Thaonnaise zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny JS-u St. Pierroise była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pod koniec pierwszej połowy piłkarze JS-u St. Pierroise nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Ali Souefou.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu JS-u St. Pierroise.

Między 46. a 58. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom JS-u St. Pierroise i jedną drużynie przeciwnej. W 59. minucie za Rémego Uhlricha wszedł Steve Goursaud.

Między 63. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. W 63. minucie Alexis Siala został zmieniony przez Pascala Razakanantenainę, co miało wzmocnić drużynę JS-u St. Pierroise. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Théo Gazagnesa na Anthony'ego Colina w 72. minucie oraz Timothé Delaitre'a na Rémego Micheluttiego w tej samej minucie. W doliczonej pierwszej minucie spotkania czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Joe Damour z JS-u St. Pierroise i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 53. minucie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie JS-u St. Pierroise doszło do zmiany. Anjy Vardapin wszedł za Gérarda Huberta. W tej samej minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Mohamed Comara. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Abdoulaye Ba63′
53′ 90′ Joe Damour
Théo Gazagnes46′ 72′
Mamy Gervais Randrianarisoa
Wilfried Rother87′
90′ Gérard Hubert
Timothé Delaitre78′
103′ Ryan Ponti
Victor Didierjean
 40′ Ali Djamali Nasur Souefou
Sébastien Lecoanet
Thomas Souevamanien
Diego Alves89′ 119′
58′ Jean-Michel Fontaine
Mohamed Comara  90′ (k.)
Alexandre Guy Loricourt
Madan Samba
63′ Alexis Siala Chamba
Rémy Uhlrich59′
Mickaël Tseng-Thon
Raphaël Rodriguez
Elliot Grandin
Tom Condi119′
63′ Pascal Razakanantenaina
Rémy Michelutti78′
90′ Anjy Mathias Vardapin
Anthony Colin72′
103′ Tafitatania Fabrice Rakotondraibe
Steve Goursaud59′

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki w zespole JS-u St. Pierroise doszło do zmiany. Tafitatania Rakotondraibe wszedł za Ryana Pontiego. Trener ES Thaonnaise postanowił bronić wyniku. W 119. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Diego Alvesa wszedł Tom Condi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych drużyna JS-u St. Pierroise pokonała zawodników ES Thaonnaise 5-3.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom JS-u St. Pierroise, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery żółte.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna ES Thaonnaise wymieniła czterech zawodników.