Puchar Francji: Football Bourg-en-Bresse Péronnas 01 - Olympique Lyon 0-7 (0-2)

4 stycznia na Stade Marcel-Verchère w Bourg-en-Bresse odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Peronnas 01 a Olympique Lyon. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Olympique Lyon 7-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 8,000 widzów.

Francja - Puchar Francji
2020-01-04 20:55 | Stadion: Stade Marcel-Verchère | Widzów: 8000 | Arbiter: S. Ben El Hadj
M. Cherki 90'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Lucas Tousart z Olympique Lyon (”Les Gones”). Była to 14. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Les Gones” w 17. minucie spotkania, gdy Moussa Dembélé zdobył pierwszą bramkę.

W 41. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Moussa Dembélé z ”Les Gones”.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 47. minucie wynik na 0-3 podwyższył Martin Terrier.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Quentin Lacour, piłkarz gospodarzy.

Niedługo później Gnaly Cornet wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Les Gones”, zdobywając kolejną bramkę w 55. minucie starcia. W 57. minucie Lucas Tousart został zmieniony przez Thiaga Mendesa.

Między 57. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Peronnas 01: Abdelkader Kraichi, Soufiane Atik, Rafik Boujedra, na ich miejsce weszli: Livio Nabab, Kassim M'Dahoma, Kelly Irep. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gnaly'ego Corneta, Moussy Dembélé zajęli: Mathis Cherki, Amine Gouiri. W 68. minucie kartkę otrzymał Guillaume Khous z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympique Lyon w 82. minucie spotkania, gdy Maxence Caqueret strzelił piątego gola.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W samej końcówce spotkania szóstą bramkę dla jedenastki ”Les Gones” zdobył Houssem Aouar.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Les Gones” w 90. minucie spotkania, gdy Mathis Cherki strzelił siódmego gola. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-7.

Jason Denayer
49′ Quentin Lacour
Antonio Guedes Marcelo
Jeremy Romany
Fernando Marçal de Oliveira
62′ Soufiane Atik
Pereira Da Silva Rafael
62′ Rafik Boujedra
Houssem Aouar  89′
68′ Guillaume Khous
Maxence Caqueret  82′
57′ Abdelkader Kraichi
Ciprian Tatarusanu
62′ Kelly Irep
Joachim Andersen
62′ Kassim M'Dahoma
Mathis Rayan Cherki75′  90′
57′ Livio Nabab
Amine Gouiri78′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Olympique Lyon przyznał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.