Puchar Francji: Football Avenir de Theix - Red Star FC 93 2-3 (0-2)

16 listopada na Complexe Sportif de Brestivan odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Avenir de Theix a Red Star 93. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Red Star 93 3-2, który wywalczył awans. Starcie obejrzało 1,337 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-11-16 16:30 | Stadion: Complexe Sportif de Brestivan | Widzów: 1337 | Arbiter: E. Esneu
S. Arab 41'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół Red Star 93 zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Avenir de Theix była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Red Star 93 otworzyli wynik. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Mayingila Nzuzi.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Avenir de Theix: Kevennowi Huermanowi w 27. i Paulowi Genisslowi w 33. minucie.

Drużyna Avenir de Theix ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Saïd Arab.

Niedługo później Maxime Jaffrès wywołał eksplozję radości wśród kibiców Avenir de Theix, strzelając gola w 54. minucie pojedynku. Po chwili trener Avenir de Theix postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Vincenta Le Barona. Na boisko wszedł Nathan Leygnac, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 65. minucie kartkę obejrzał Mayingila Nzuzi z jedenastki gości. W 75. minucie za Saïda Araba wszedł Sekou Baradji.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na kwadrans przed zakończeniem meczu Mayingila Nzuzi po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 1-3.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 78. minucie, w zespole Red Star 93 za Matiasa Ferreiry wszedł Jeffry Kikanda, a w jedenastce Avenir de Theix Andy Le Tréhudic zmienił Benjamina Cottarda. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 81. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Hamadou Karamoko i Maxime'owi Jaffrèsowi.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 2-3 strzelił ponownie na sześć minut przed zakończeniem pojedynku Maxime Jaffrès.

W doliczonej drugiej minucie starcia kartką został ukarany Sekou Baradji, piłkarz gości. Drużynie Avenir de Theix zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Red Star 93.

Hamadou Karamoko81′
33′ Paul Genissel
Jérémy Labor
27′ Kevenn Huerman
Loic Goujon
 54′, 84′ 81′ Maxime Jaffrès
Diego Michel
Gilles Lamy
Jimmy Roye
62′ Vincent Le Baron
Saïd Arab  41′ 75′
78′ Andy Le Tréhudic
Loïc Puyo
78′ Benjamin Cottard
Sekou Baradji75′ 90′
62′ Nathan Leygnac
Moussa Sao

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedenastka Avenir de Theix w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Drużyna gości w drugiej połowie również wymieniła dwóch graczy.