Puchar Francji: FC Versailles 78 - US Granvillaise 1-2 (1-1)

4 stycznia na Stade de Montbauron odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Versailles 78 a US Granvillaise. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem US Granvillaise 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 6,000 widzów.

Francja - Puchar Francji
2020-01-04 13:00 | Stadion: Stade de Montbauron | Widzów: 6000 | Arbiter: T. Bouille
J. Mouaddib 71'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Versailles 78 otworzyli wynik. W 14. minucie z karnego bramkę zdobył Benjamin Louvet.

Jedenastka US Granvillaise nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 21. minucie Reda Lamrabette wyrównał wynik meczu.

Między 31. a 33. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Versailles 78 i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 56. minucie Kevin Edwing zastąpił Matthieu Bouyera. W tej samej minucie Oussama Berkak został zmieniony przez Brimaua Nzienguiego, co miało wzmocnić zespół Versailles 78. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Redę Lamrabette na Ralpha Kottoya.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę US Granvillaise przyniosły efekt bramkowy. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Jad Mouaddib.

Na 10 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Versailles 78 doszło do zmiany. Mohamed Traore wszedł za Jonathana Péreza. W 81. minucie arbiter ukarał kartką Anthony'ego Barbiera, piłkarza US Granvillaise. Chwilę później trener US Granvillaise postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Robina Theaulta wszedł Moussa Doumbia, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce US Granvillaise utrzymać prowadzenie.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Elie Ehua z zespołu gości. W tej samej minucie w jedenastce US Granvillaise doszło do zmiany. William Sea wszedł za Christophera Ibayiego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Elie Ehua88′
56′ Kevin Edwing Malpon
Abel Hippoclyte Behma
31′ Michael Lacen
Jordan Blondel
 14′ (k.) Benjamin Louvet
Reda Lamrabette  21′ 66′
80′ Jonathan Pérez
Jad Mouaddib  71′
Elvis Sebastiao
Robin Theault83′
Johanne Akassou
Tony Théault
33′ 56′ Oussama Berkak
Christopher Ibayi31′ 88′
Hugo Baqué
Marvin Golitin
Maxime Ode
Yoan Benyahya
56′ Matthieu Bouyer
Moussa Doumbia83′
Amine Khéche
Ralph Kottoy Yapande66′
56′ Brimau Kevan Duchamp Nziengui Nziengui
Johan Lebouteiller
80′ Mohamed Traoré
Ronald Bafounta Mampouya
Christophe Esnard
William Sea Nessemon88′

Przewaga drużyny Versailles 78 w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę. Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny US Granvillaise, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Versailles 78, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.