Puchar Francji: FC Lorient - En Avant Guingamp 3-0 (1-0)

16 listopada na Stade Yves Allainmat - Le Moustoir odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami FC Lorient a Guingamp. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem FC Lorient 3-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 7,660 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-11-16 17:30 | Stadion: Stade Yves Allainmat - Le Moustoir | Widzów: 7660 | Arbiter: B. Varela
C. Kerbrat 82' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 starcia jedenastka Guingamp wygrała 11 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Lorient (”Morszczuki”) w szóstej minucie spotkania, gdy Umut Bozok zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Louis Carnot z drużyny gości. Była to 11. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Lorient.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna FC Lorient, strzelając kolejnego gola. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Armand Lauriente.

W 56. minucie kartką został ukarany Christophe Kerbrat, zawodnik Guingamp. W 61. minucie Mehdi Merghem zastąpił Yeniego N'Gbakoto.

W 82. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Guingamp Christophe Kerbrat. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Morszczuki: Laurentowi Aberglowi w 85. minucie i Julienowi Laporte'owi w drugiej minucie doliczonego czasu starcia.

W 88. minucie w zespole Guingamp doszło do zmiany. Axel Urie wszedł za Bryana Pelégo. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Gaëtan Bussmann
90′ Julien Laporte
Mehdi Boudjemaa
68′ Julien Ponceau
Louis Carnot11′
Franklin Wadja
Mehdi Merghem61′
 6′ Umut Dilan Bozok
Bryan Pelé88′
82′ Yann Kitala
Nathael Julan75′
 50′ 75′ Armand Laurienté
Nolan Roux
Maxime Pattier
Dominique Youfeigane
68′ 85′ Laurent Abergel
Baptiste Roux
Maxime Etuin
Axel Urie88′
82′ Sylvain Marveaux