Puchar Francji: FC Guichen - Saint-Pierre Milizac FC 2-1 (0-1,1-1)

17 listopada na Stade Charles Gautier odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Guichen FC a Saint-Pierre'a Milizac FC. Pojedynek zakończył się po dogrywce zwycięstwem Guichen FC 2-1, który wywalczył awans.

Francja - Puchar Francji
2019-11-17 14:00 | Stadion: Stade Charles Gautier | Widzów: 500 | Arbiter: L. Boukeroui
F. Kerzil 45'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut drużyna Saint-Pierre'a Milizac FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Guichen FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Saint-Pierre'a Milizac FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 45. minucie Florian Kerzil dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Saint-Pierre'a Milizac FC.

W 65. minucie za Floriana Kerzila wszedł Enzo Henry. W 68. minucie w jedenastce Guichen FC doszło do zmiany. Ewen Saulnier wszedł za Kévina Duranda.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Victor Rousseau.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Giovanni Michel z Guichen FC. Była to 75. minuta spotkania. Trener Guichen FC postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Moussę Kamissoko i na pole gry wprowadził napastnika Predeę Manounou. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Baptiste Prouff
101′ Maximilien Grabowski
Gauthier Rogel
Léry Huet
Killian Uguen78′
Théo Raffray
Balla Coulibaly110′
68′ Kévin Durand
Cédric Fabien
78′ Moussa Kamissoko
Bruno Grougi
Thomas Loaec
Allan Marcombe
 74′, 108′ Victor Rousseau
Titouan Quellec
75′ Giovanni Michel
Renaldo Da Silva Moutinho86′
95′ Mathieu Samson
Florian Kerzil  45′ 65′
Julien Kerdreac'h
Gauthier Gouès
95′ 112′ Majid Sadek
Enzo Henry65′
101′ El Anziz Houmadi
Killian Quellec110′
78′ Predea Manounou
Oumar Sylla86′ 110′
68′ Ewen Saulnier
Mohamed Cissé78′

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Guichen FC w 108. minucie spotkania, gdy Victor Rousseau strzelił drugiego gola. W 110. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Oumara Syllę z Saint-Pierre'a Milizac FC, a w 112. minucie Majida Sadka z drużyny przeciwnej.

W 110. minucie w zespole Saint-Pierre'a Milizac FC doszło do zmiany. Killian Quellec wszedł za Ballę Coulibalya. Dogrywkę wygrała drużyna Guichen FC która zdobyła jedną bramkę.

Zawodnicy Guichen FC otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.