Puchar Francji: FC Dieppe - Racing Club de Lens 2-1 (2-0)

8 grudnia na Stade Jean Dasnias w Saint-Aubin-sur-Scie odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami FC Dieppe a RC Lens. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem FC Dieppe 2-1, który wywalczyło awans. Na stadionie zasiadło 3,948 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-12-08 13:45 | Stadion: Stade Jean Dasnias | Widzów: 3948 | Arbiter: R. Zamo
B. Moukandjo 61'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Dieppe w trzeciej minucie spotkania, gdy Alain Nkeng strzelił pierwszego gola.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna FC Dieppe, zdobywając kolejną bramkę. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Brice Henoc.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Clément Michel z jedenastki gospodarzy. Była to 35. minuta pojedynku. W 45. minucie Tom Ducrocq został zastąpiony przez Simona Banzę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 56. minucie w drużynie FC Dieppe doszło do zmiany. Abdoul Koné wszedł za Johna Fribouleta.

Dopiero w drugiej połowie Benjamin Moukandjo wywołał eksplozję radości wśród kibiców RC Lens, strzelając gola w 61. minucie spotkania. W 63. minucie kartkę dostał Vitor z RC Lens.

Trener RC Lens postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Tony'ego Mauricio i na pole gry wprowadził napastnika Ansou Sowa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 69. minucie Jonathan Gradit został zmieniony przez Walida Meslouba, co miało wzmocnić drużynę RC Lens. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Remego Chombarta na Romaina Thomasa w 77. minucie oraz Alaina Nkenga na Oumara Falla w tej samej minucie. W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Romaina Guichaux z FC Dieppe, a w 79. minucie Benjamina Moukandjo z drużyny przeciwnej.

Jedenastce RC Lens zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu FC Dieppe.

RC Lens
75′ Romain Guichaux
Thomas Vincensini
77′ Remy Chombart
Vítor Costa de Brito63′
Kevin Franqueville
Jonathan Gradit69′
 7′ Brice Henoc
Massadio Haïdara
56′ John Friboulet
Manuel Perez
35′ Clément Michel
Benjamin Moukandjo  61′ 79′
 3′ 84′ Alain Etamé NKeng
Florian Sotoca
Dylan Bayer
Didier Desprez
Valentin Ouine
Arial Benabent Mendy
84′ Oumar Bachir Fall
Walid Mesloub69′
56′ Abdul Manfous Koné