Puchar Francji: FC de Rouen 1899 - US Orléans Loiret 1-0 (0-0)

7 grudnia na Stade Robert Diochon w Le Peticie-Quevilly odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami FC de Rouen a US Loiret. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem FC de Rouen 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 5,000 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-12-07 18:00 | Stadion: Stade Robert Diochon | Widzów: 5000 | Arbiter: T. Bouille
FC de Rouen 1899
US Orléans Loiret
1
0
A. Rogie 84'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka US Loiret wygrała aż trzy razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie za Mahamadou Diarrę wszedł Abdeljalil Sahloune. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC de Rouen: Abdelalemu Ouadahowi w 57. i Anthony'emu Rogiemu w 59. minucie.

Chwilę później trener US Loiret postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Gauthiera Pinauda. Na boisko wszedł Alex Marchadier, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 71. minucie Albert Fataki został zmieniony przez Yapa N'Chobiego, co miało wzmocnić zespół FC de Rouen. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Issę Soumaré na Gaëtana Perrina. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom US Loiret: Stéphane'owi Lambese'owi w 78. i Yohannowi Demoncemu w 84. minucie.

W tej samej minucie jedynego gola z karnego strzelił Anthony Rogie dla drużyny FC de Rouen. W 85. minucie w jedenastce US Loiret doszło do zmiany. Thomas Ephestion wszedł za Yohanna Demoncego.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w samej końcówce meczu, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Nicolasowi Barthelemy'emu i Josephowi Lopy'emu. Chwilę później trener FC de Rouen postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Anthony'ego Rogiego wszedł Clovis Gonel, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi FC de Rouen utrzymać prowadzenie.

Yohann Demoncy84′ 85′
54′ Mahamadou Diarra
Tidiane Keita
 84′ (k.) 59′ 90′ Anthony Rogie
Joseph Romeric Lopy89′
89′ Nicolas Barthelemy
Vincent Thill
71′ Albert Archi Fataki
Aurélien Scheidler
57′ Abdelali Ouadah
Issa Soumaré80′
Erwan Drais
Thomas Renault
90′ Clovis Gonel
Alex Marchadier62′
Jason Gibon
Maxime D'Arpino
71′ Yapo Kader N'Chobi
Thomas Ephestion85′
54′ Abdeljalil Sahloune
Gaëtan Perrin80′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.