Puchar Francji: FC Cournon d'Auvergne - Chamois Niortais FC 0-2 (0-1)

7 grudnia na Stade Joseph et Michel Gardet odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami FC Cournon-d'Auvergne a Chamois FC. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Chamois FC 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 1,000 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-12-07 15:00 | Stadion: Stade Joseph et Michel Gardet | Widzów: 1000 | Arbiter: Y. Gazagnes
FC Cournon d'Auvergne
Chamois Niortais FC
0
2
Z. Koné 20',59'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut jedenastka Chamois FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny FC Cournon-d'Auvergne była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chamois FC w 20. minucie spotkania, gdy Zoumana Koné strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Chamois FC.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Darlin Yongwa, zawodnik gości. W 53. minucie Pierre Guittard został zastąpiony przez Riade'a Mouyette'a.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Chamois FC, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie Zoumana Koné ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał kartkę Mohamedowi Kasprzakowi z zespołu gospodarzy. Między 67. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Chamois FC: Yacine Bourhane, David Djigla, Louis Ameka, na ich miejsce weszli: Dylan Louiserre, Ibrahim Sissoko, Antoine Leautey. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tommy'ego Paysa, Romaina Bruneta zajęli: Berthault Mathieu, Mickael Berthault. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Enzo Pauchet
79′ Romain Brunet
Yacine Bourhane67′
53′ Pierre Guittard
David Djigla72′
61′ Mohamed Kasprzak
Zoumana Koné  20′, 59′
69′ Tommy Pays
Darlin Zidane Yongwa Ngameni50′
Alexandre Civallero
Quentin Braat
79′ Mickael Berthault
Florian Lapis
53′ Riade Mouyette
Antoine Léautey80′
Zakaria Saidi
Dylan Louiserre67′
69′ Mathieu Berthault