Puchar Francji: FC Challans - US Colomiers Football 1-1 (0-1,1-1) rzuty karne 3-1

7 grudnia na Stade Jean Leveille odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Challans a U.S. Colomiers. Starcie zakończyło się zwycięstwem U.S. Colomiers, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 3-1. Na stadionie stawiło się 1,000 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-12-07 18:00 | Stadion: Stade Jean Leveille | Widzów: 1000 | Arbiter: P. Garo
K. Cardinali 4'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy U.S. Colomiers otworzyli wynik. W czwartej minucie Kévin Cardinali dał prowadzenie swojej drużynie z karnego.

W siódmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Erwana Zelmata z U.S. Colomiers, a w dziewiątej minucie Hugona Connana z drużyny przeciwnej. W 40. minucie Pierre Legrand został zmieniony przez Rémego Pivois. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu U.S. Colomiers.

W 51. minucie żółtą kartkę dostał Thibaut Metayer z drużyny gości.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 55. minucie bramkę wyrównującą zdobył Jeffrey Quarshie.

W 73. minucie żółtą kartkę dostał Hermann Josué, zawodnik Challans. Po chwili trener Challans postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Privata N'Guessana. Na boisko wszedł Kévin Rouet, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W samej końcówce regulaminowego czasu gry w zespole Challans doszło do zmiany. Thomas Delanoë wszedł za Ramiego Chebbiego.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Thierry'emu Argelierowi, piłkarzowi gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Jeremy Brunerol Bastian
9′ Hugo Connan
Yanel Temmar117′
89′ Rami Chebbi
Erwan Zelmat7′
73′ Hermann Josué
Jacques Coffi
Antoine Letapissier
Thibaut Metayer51′ 72′
Florian Robert
Brice Ventrice
80′ Privat N'Guessan
Kévin Cardinali  4′ (k.)
 55′ 101′ Jeffrey Quarshie
Dimitri Quenet62′
Ugo Rabillier
Rémi Goryl
Abdel Kader Bahri
Rémy Pivois40′
89′ Thomas Delanoë
Keziah Ambongo117′
101′ Robin Ferrand
Meddy Gayral72′ 109′
80′ Kévin Rouet
Antoine Mille62′

W 101. minucie w drużynie Challans doszło do zmiany. Robin Ferrand wszedł za Jeffreya Quarshiego. W pierwszych minutach drugiej części dogrywki arbiter przyznał żółtą kartkę Meddy'emu Gayralowi z U.S. Colomiers.

W 117. minucie w zespole U.S. Colomiers doszło do zmiany. Keziah Ambongo wszedł za Yanela Temmara. Tuż przed końcem dogrywki czerwoną kartkę obejrzał Kevin Leoni, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W serii jedenastek zespół Challans pokonał zawodników U.S. Colomiers 3-1.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy U.S. Colomiers. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Drużyna Challans wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości dokonał czterech zmian.