Puchar Francji: FC Bourgoin-Jallieu - FC Villefranche-Beaujolais 0-2 (0-1)

19 listopada na Stade Pierre Rajon w Bourgoin-Jallieu odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami FC Bourgoin a Villefranche. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Villefranche 2-0, który wywalczył awans. Starcie obejrzało 602 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-11-19 20:00 | Stadion: Stade Pierre Rajon | Widzów: 602 | Arbiter: J. Pierson
FC Bourgoin-Jallieu
FC Villefranche-Beaujolais
0
2
O. Dadoune 19'
R. Sergio 60'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Villefranche w 19. minucie spotkania, gdy Ottman Dadoune zdobył pierwszą bramkę.

W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Loïca Albrechta z FC Bourgoin, a w 39. minucie Maxime'a Jasse'a z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Villefranche.

W 53. minucie Rémy Jacquet został zmieniony przez Rémy'ego Baty'ego. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Bourgoin: Clémentowi Etchebarowi w 56. i Fahardine Hassaniemu w 59. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Villefranche w 60. minucie spotkania, gdy Rémy Sergio strzelił z karnego drugiego gola. W 61. minucie arbiter pokazał kartkę Maxime'owi Brunetowi, piłkarzowi FC Bourgoin.

W 64. minucie w zespole FC Bourgoin doszło do zmiany. Luca Pellin wszedł za Maxime'a Bruneta. Chwilę później trener Villefranche postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Charlego Dutourniera. Na boisko wszedł Mohamed Guilavogui, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 70. minucie Rémy Baty został zmieniony przez Arnauda Isaaca, co miało wzmocnić drużynę FC Bourgoin. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yanna Benedicka na Romaina Antunesa oraz Thimotee Taufflieba na Mohameda Lahbiriego.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Tack
59′ Fahardine Hassani
Alexis Sauvage
Millan Jean Ajorque
Mathias Alain Fischer
56′ Clément Etchebar
Kévin Martin
Kevin Ferrari
Kévin Renaut
Fapinho Alaza
Maxime Jasse39′
36′ Loïc Albrecht
Rémy Sergio  60′ (k.)
61′ 64′ Maxime Brunet
Thimotee Taufflieb78′
Jérémy Clément
Yann Benedick74′
53′ Rémy Jacquet
Romain Antunes74′
53′ 70′ Rémy Baty
Mohamed Lahbiri78′
64′ Luca Pellin
Mohamed Guilavogui68′
70′ Arnaud Isaac
Terence Makengo

Zawodnicy FC Bourgoin dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.