Puchar Francji: FC Annecy-le-Vieux - FC Limonest 0-4 (0-1)

17 listopada na Complexe sportif d'Albigny odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Annecy-le-Vieux a FC Limonest. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem FC Limonest 4-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 400 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-11-17 14:00 | Stadion: Complexe sportif d'Albigny | Widzów: 400 | Arbiter: G. Martin
FC Annecy-le-Vieux
FC Limonest
0
4
S. Simon 45',75',79',90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół FC Limonest zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Annecy-le-Vieux była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 30. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Charliego Leurenta z FC Limonest, a w 45. minucie Alessia Meschiego z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FC Limonest w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie bramkę zdobył Serge Simon.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Limonest.

Drugą połowę jedenastka Annecy-le-Vieux rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alessia Meschiego wszedł Argjend Kicaj. Trener FC Limonest postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Alphousseyniego N'Diayego. Na boisko wszedł Quentin Canales, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 65. minucie kartką został ukarany Jordan Burnat, piłkarz gospodarzy. W 68. minucie Frederic Boyer został zastąpiony przez Evana Rouvière'a. Trener Annecy-le-Vieux postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Romaina Bouzereau i na pole gry wprowadził napastnika Loica Bontempiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Thibaut Lardière z FC Limonest.

Zespół Annecy-le-Vieux ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 0-2 zdobył po raz drugi w tej samej minucie Serge Simon.

W 77. minucie w zespole FC Limonest doszło do zmiany. Amar Merabai wszedł za Victora Dutreive'a.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Limonest w 79. minucie spotkania, gdy Serge Simon strzelił trzeciego gola. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Annecy-le-Vieux doszło do zmiany. Thomas Baud wszedł za Jordana Reya.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Serge Simon ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-4.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-4.

Lorry Levionnois
65′ Jordan Burnat
Teddy Garcin
Mehdi Cheikh-Boukal
Charlie Leurent30′
Steven Dal Molin
Damien Ogier
45′ 46′ Alessio Meschi
Nathan Tanard
82′ Jordan Rey
Thibaut Lardière75′
Alexandre Bionaz
Alphousseyni N'Diaye62′
74′ Romain Bouzereau