Puchar Francji: FC Alberes Argelès - Pau FC 0-1 (0-1)

16 listopada na Stade Eric Cantona w Argelès-sur-Merze odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami FC Alberes a Pau FC. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Pau FC 1-0, który wywalczył awans. Starcie obejrzało 637 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-11-16 18:00 | Stadion: Stade Eric Cantona | Widzów: 637 | Arbiter: A. Chancioux
FC Alberes Argelès
Pau FC
0
1
C. Sabaly 7'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Cheikh Sabaly dla drużyny Pau FC. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Romain Bayard z jedenastki gości. Była to 43. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Pau FC.

Drugą połowę jedenastka Pau FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Cheikha Sabaly'ego, Moustaphę Name'a weszli Quentin Daubin, Yankuba Jarju. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Pau FC: Mamadou Kamissoko w 67. i Moulaye Ba w 83. minucie.

Chwilę później trener FC Alberes postanowił wzmocnić linię pomocy i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Thimotée Mendesa. Na boisko wszedł Axel Fillebeen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania sędzia ukarał kartką Pierre'a Pyloustera, piłkarza gospodarzy. W 89. minucie Moulaye Ba zastąpił L Palette'a.

W tej samej minucie w zespole FC Alberes doszło do zmiany. Axel Benfodda wszedł za Soleimane'a Reklaouiego. W drugiej połowie nie padły bramki.

Romain Bayard43′
84′ Thimotée Mendes
Paul Maisonneuve
85′ Pierre Pylouster Castel
Abdourahmane Ndiaye
89′ Soleimane Reklaoui
Antoine Batisse
84′ Axel Fillebeen
Quentin Daubin46′
Julien Royo
Lucas Laplace-Palette89′
89′ Axel Benfodda
Yankuba Jarju46′

Zawodnicy FC Alberes obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna Pau FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.