Puchar Francji: FC 4 Rivières 70 - Football Bourg-en-Bresse Péronnas 01 0-2 (0-1)

7 grudnia na Stade Municipal du Ray w Nicei odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami FC Rivieres a Peronnas 01. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Peronnas 01 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 1,155 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-12-07 13:30 | Stadion: Stade Municipal du Ray | Widzów: 1155 | Arbiter: A. Djedid
FC 4 Rivières 70
Football Bourg-en-Bresse Péronnas 01
0
2
J. Nirlo 42'
M. Anani 47'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 18. a 29. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FC Rivieres i jedną drużynie przeciwnej.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Samuel Linotte osłabiając zespół FC Rivieres. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 24. minucie.

Wysiłki podejmowane przez zespół Peronnas 01 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie Jimmy Nirlo dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Peronnas 01.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 47. minucie wynik ustalił Marcellin Anani.

W 61. minucie Marcellin Anani został zastąpiony przez Arnolda Lemba. W 64. minucie w drużynie FC Rivieres doszło do zmiany. Mathieu Asdrubal wszedł za Nicolasa Gautherota. Chwilę później trener FC Rivieres postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Robina Bartheleta. Na boisko wszedł Jérémy Delahautoy, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 69. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Peronnas 01 i jedną drużynie przeciwnej. W 70. minucie Mamadou Camara został zmieniony przez Kelly'ego Irepa, a za Anthony'ego Ribelina wszedł na boisko Ibrahima Sacko, co miało wzmocnić zespół Peronnas 01. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pierre'a Boulangera na Benjamina Viarda. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Sébastien Callamand
18′ 78′ Pierre Boulanger
Mamadou Camara69′ 70′
Romain Dupoisot
Théo Ndicka Matam
Maxime Remillet
Kassim M'Dahoma
67′ Robin Barthelet
Soufiane Atik
71′ Mourad Ben Moussa
Guillaume Khous
64′ Nicolas Gautherot
Abdelkader Kraichi
24′ 40′ Samuel Linotte
Matthieu Pichot
78′ Benjamin Viard
Kelly Irep70′
64′ Mathieu Asdrubal
Rafik Boujedra
67′ Jérémy Delahautoy
Ibrahima Sacko78′
Paul Petiet
Arnold Celin Lemb61′ 86′

Piłkarze FC Rivieres dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.