Puchar Francji: FC 4 Rivières 70 - Chassieu Décines FC 3-1 (0-1)

17 listopada na Stade de Dampierre-sur-Salon w Dampierre-surze-Salonie odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami FC Rivieres a Chassieu. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem FC Rivieres 3-1, który wywalczył awans.

Francja - Puchar Francji
2019-11-17 14:00 | Stadion: Stade de Dampierre-sur-Salon | Widzów: 500 | Arbiter: G. Prevot
P. Boulanger 36' (samob.)

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół Chassieu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FC Rivieres była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartką został ukarany Manou Lignongo, piłkarz Chassieu.

W 36. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik FC Rivieres Pierre Boulanger. W 41. minucie kartkę otrzymał Christ Ossete z zespołu Chassieu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Chassieu.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez jedenastkę FC Rivieres w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 47. minucie Samuel Linotte wyrównał wynik meczu.

W 62. minucie Maxime Remillet został zmieniony przez Paula Petieta. Trener Chassieu postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Youssefa Idrissiego i na pole gry wprowadził napastnika Nicolasa Sellier. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Trzeba było trochę poczekać, aby Romain Dupoisot wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Rivieres, zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Rivieres w 81. minucie spotkania, gdy Robin Barthelet strzelił trzeciego gola. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w zespole Chassieu doszło do zmiany. Alexandre Millot wszedł za Grégorego Kouama.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Mouradowi Ben Moussie z FC Rivieres. Była to 90. minuta starcia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Sylvain Maillet
36′ (samob.) Pierre Boulanger
Nathan Lopez
 71′ 77′ Romain Dupoisot
Abdelhak Ait El Mouden
62′ Maxime Remillet
Kevin Collet
 81′ Robin Barthelet
Youssef Idrissi67′
90′ Mourad Ben Moussa
Grégory Kouam82′
Nicolas Gautherot
Manou Lignongo30′
 47′ Samuel Linotte
Christ Ossete Ibata41′
Steven Pigny
Didier Varsovie
Jérémy Poissenot
Alexis Gonzalez
72′ Léandre Thueillon
Faiçal Hamdany
Hugo Dalloz
Jean-Philippe Lechalier
77′ Benjamin Viard
Abdelazziz Bettahar
72′ Mathieu Asdrubal
Abdelkader Bezzekhami
Jérémy Delahautoy
Alexandre Millot82′
62′ Paul Petiet
Nicolas Sellier67′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom FC Rivieres, a zawodnikom Chassieu przyznał dwie.

Drużyna FC Rivieres w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Chassieu w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.